Bransoletki nieskończoność

Bransoletki nieskończoność to typ bransoletek, które w swoją konstrukcję mają wkomponowany znak nieskończoności. Może być to zapięcie ozdobne czy zawieszka w kształcie znaku nieskończoności lub inne łączniki. Nieskończoność, infinity, przewrócona ósemka, lemniskata - to niektóre określenia na znak nieskończoności, który jest ozdobnym elementem gustownych bransoletek. Ozdobny dodatek w kształcie znaku nieskończoności jest bardzo ciekawy półproduktem biżuteryjnym. Symbol nieskończoności to, obok znaku matematycznego, także symbol ciągłości, nieskończoności i ponadczasowości. Te bransoletki sznurkowe (sznurek to najczęściej wybierana baza tej biżuterii) często traktowane są jako biżuteria symbolizująca nieskończoną miłość lub symbol nieskończoności i ponadczasowości jakiejś myśli czy idei. Symbol nieskończoności jest symbolem chętnie stosowanym w sztukach wizualnych a także w rękodzielnictwie. Bransoletka nieskończoność to rodzaj biżuterii, w której jak się zakochamy, nie chcemy ściągnąć z ręki.
Bransoletka nieskończoność jest idealnym dodatkiem do codziennych, ale także i odświętnych stylizacji. Symbole nieskończoności w półfabrykatach do wyrobu biżuterii jest najczęściej spotykany w formie ozdobnego łącznika. Łącznik może być wykonany z metali w różnych kolorach: srebrnym, złotym, złotym w odcieniu kc gold, czy też w kolorze oksydowanego srebra. Łączniki w postaci znaku nieskończoności  często są wygięte w delikatny łuk, co powoduje, że bransoletki nieskończoność są produktem łatwo dopasowującym się do budowy ręki i ładnie prezentującym się na nadgarstku. Bransoletka nieskończoność może być wykonana na bazie sznurków jubilerskich. Wystarczy na ramiona znaku nieskończoności założyć sznurek jubilerski wybranej przez siebie grubości i kolorze. Może być to sznurek powlekany lub nieco grubszy sznurek satynowy. Z końców sznurków wiążemy supełki tak, by można było je przesuwać po sznurku i tym sposobem regulować rozmiar bransoletki ze znakiem nieskończoności.

Rodzaje:
Bransoletkę infinity podzielić można według następujących kryteriów: funkcji, w jakiej występuje w bransoletce znak nieskończoności oraz ze względu na dodatki, jakie towarzyszą ozdobie w kształcie znaku nieskończoności. Znak nieskończoności w bransoletce infinity może pełnić funkcję
ozdobnego łącznika. Może to być łącznik, który na swoich ramionach ma przymocowane kółka, do których mocować możemy sznurki, rzemienie czy łapaczki. Drugi rodzaj łączników infinity nie ma dodatkowych oczek a sznurki mocujemy wówczas bezpośrednio na ramionach łącznika. Także zapięcia, przekładki ozdobne i zawieszki mogą być w kształcie znaku nieskończoności. Bransoletki nieskończoność mogą mieć rozmaite dodatki. Najczęściej spotykanym są sznurki jubilerskie (sznurek powlekany, satynowy, woskowany, skręcany), rzemienie (np. rzemienie zamszowe ze skóry ekologicznej), koraliki (najczęściej w kształcie kulek) a także łańcuszek. Sznurek jubilerski użyty w bransoletce infinity może być sznurkiem pojedynczym lub zaplecionym w postać makramy.
 
Materiały z jakich są wykonane:
Bransoletki infinity są bardzo popularne, a znaki nieskończoności, niezależnie od tego w jakiej funkcji są użyte (łącznika, zapięcia czy zawieszki) są wykonane ze stopów metali o zróżnicowanym kolorze. Kolor srebrny i złoty w różnych odcieniach są najczęściej spotykanymi kolorami. Można też dostać Bransoletki nieskończoność, w których znak infinity jest dodatkowo ozdobiony cyrkoniami lub ma wyżłobione ozdobne ornamenty ma metalowej powierzchni.
Filtruj według:
Niestety, nie znaleziono produktów spełniających kryteria. Możesz teraz zmienić szukaną frazę lub przejść do strony głównej i wyszukać ponownie.