Kamienie naturalne

Kamienie naturalne to jedne z podstawowych elementów do wykonania biżuterii. Jak sama nazwa wskazuje są one stworzone z tego co dała nam natura. Występują w bardzo wielu odmianach i kolorach, a także w najróżniejszych kształtach – od kulek przez oponki, owale, aż po sześciany i krople. Kamienie do biżuterii mieć też różne powierzchnie – gładkie, matowe oraz fasetowane. Kamienie jubilerskie nadają się do różnego rodzaju biżuterii, niewątpliwie jest to ich wielką zaletą. Użyte w biżuterii podkreślają jej wyjątkowość. Często posiadają one unikalne faktury i wzory na powierzchni.
Kamienie naturalne powstały z minerałów i skał. Mają pochodzenie organiczne. Wiele z nich powstawało na Ziemi przez miliony lat.

Dają twórcom biżuterii hand made ogromne pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o ich użycie w bransoletkach, naszyjnikach czy kolczykach. Można wykorzystać je w każdej technice wykonywania biżuterii. Świetnie nadadzą się m.in. do haftu sutasz, haftu koralikowego oraz do tradycyjnej biżuterii. Ze względu na dużą ilość kolorów i kształtów do wyboru z kamieni jubilerskich stworzyć można ozdoby dopasowane do każdego stroju i okazji. Np. kamienie jubilerskie w kształcie kulek idealnie sprawdzają się w bransoletkach na silikonowych gumkach z przeróżnymi ozdobami. Dodając fantazyjne przekładki nawet najprostsze kamienie naturalne można zmienić w piękne kolczyki czy naszyjnik.

Najpopularniejsze kamienie do biżuterii:

Chryzokola  - Nazwa pochodzi od greckich słów chryzos i kolla oznaczających złoto oraz klej. W starożytności minerał był używany jako spoiwo przy łączeniu złota. Występuje w różnych odcieniach zieleni i niebieskiego. Kamień dla osób spod znaku: Panny i Byka. Występowanie: Ural, Stany Zjednoczone, Meksyk, Chile, Kongo, Izrael.

Sugilit - Nazwa pochodzi od odkrywcy minerału - japońskiego petrografa Ken-ichi Sugi. Jest to kamień najczęściej fioletowy, niebieskofioletowy do purpurowo-czerwonego. Występuje w Japonii,  RPA, Indiach. Kamień dla osób spod znaku: Ryb, Wagi i Panny.

Akwamaryn  - błękitny lub niebieskozielony kamień szlachetny, pochodzenie: Brazylia, Pakistan, Rosja, USA, Madagaskar. Jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych kamieni jubilerskich.

Azuryt – Nazwa pochodzi od perskiego lazhward oznaczającego barwę niebieską. Kamień ma najczęściej odcienie lazurowe i błękitne. Czasem występuje razem z malachitem, przyjmując wtedy piękną, niebiesko-zieloną, marmurkowa barwę. Jest to kamień dla osób spod znaku: Strzelca i Koziorożca. Występuje m.in. w:  Maroko, Algierii, Francja, USA, Meksyk, Rosja, Włochy, Węgry.

Bronzyt  - Nazwa pochodzi od charakterystycznej barwy tego minerału. Kamień ten występuje w kolorach: brązowo-czarnym, złotobrązowym, szarym, żółtym. Występowanie: RPA, USA, Austria, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Szwecja.

Fluoryt  - Nazwa pochodzi od łac. fluere = płynąć. Fluoryt przybiera bardzo wiele odmian kolorystycznych: zieloną, fioletową, niebieska, turkusową, żółtą, różową, brązową, zielono-fioletową lub wielobarwną. Jest to kamień dla osób spod znaku: Ryb i Wodnika. Główne występowanie: Niemcy, Chiny, Meksyk, USA

Granat  - nazwa pochodzi od łacińskiego słowa granatus = granat, owoc granatu. Kamień ten występuje w szerokiej gamie odcieni koloru czerwonego.  Jest to kamień dla osób spod znaku: lwa, koziorożca, skorpiona. Występowanie: Austria, Kraje Skandynawskie, Nepal, Indie, Sri Lanka, Tajlandia, Australia, Brazylia, Alaska, USA, Kanada, Rosja

Kalcyt - Nazwa pochodzi od gr. chalix = wapno oraz łac. calx (calcis) = wapno i nawiązuje do tradycyjnego zastosowania tego minerału. Może być bezbarwny lub w zależności od domieszek dawać odmiany barwne żółte, różowe lub szare. Jest to kamień dla osób spod znaku: Byka i Raka. Występowanie: Belgia, Brazylia, Niemcy, Włochy, Islandia, Chorwacja, Meksyk, Rumunia, Słowenia, Czechy, USA.

Kwarc - najbardziej pospolity minerał budujący skorupę ziemską. Bezbarwny (kryształ górski) lub rozmaicie zabarwiony, tworzy odmiany przezroczyste lub przeświecające, cenione jako kamienie półszlachetne: fioletowy – ametyst, żółty – cytryn, ciemnobrunatny – kwarc dymny, czarny – morion i inne. Występowanie: USA, Kanada, Brazylia, Urugwaj, Kazachstan, Ukraina oraz  Madagaskar.

Kyanit - Nazwa kyjanit pochodzi od gr. kyanos = niebieski. Kamień przybiera barwę niebieską, białą, szarawą, zielonkawą lub żółtawą. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana, Byka, Wagi.  Występuje w: Szwecji, Rosji, Brazylii, Finlandii, USA, Indiach, Kenii.

Larvikit – Nazwa pochodzi od miasta Larvik w Norwegii. Kamień ten bywa również nazywany „norweskim kamieniem księżycowym”. Stosowany jest w zdobnictwie ze względu na ciekawy połysk podobny do labradorytu.

Magnezyt -  Nazwa nawiązuje do składu chemicznego, w którym główną rolę odgrywa magnez. Najczęściej występuje w barwie białej, szarej z odcieniem żółtawym i żółtawej. Występowanie:  m.in. na Bałkanach – od Bośni do Grecji, Austria, Włochy, Rosja, Chiny.

Marmur – nazwa pochodzi od  łac. Marmor i  starogreckiego marmaros. Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny; teraz stosowany również jako kamień ozdobny i barwiony na wiele kolorów.

Muszla –  Jest to wapienny szkielet zewnętrzny muszlowców.  Muszla najczęściej zbudowana jest z 3 warstw: zewnętrznej, środkowej - wapiennej zwanej porcelanową oraz wewnętrznej, która znana jest jako macica perłowa. To właśnie z niej  wykonuje się koraliki oraz elementy ozdobne . Muszla wykorzystywana w biżuterii występuje w wielu kolorach. Główne pochodzenie: Nowa Zelandia, Ameryka, Tahiti.

Nefryt - Nazwa pochodzi od greckiego nephros – nerka. Skała według starożytnych wierzeń miała właściwości lecznicze w schorzeniach nerek. Kamień ma kolor od białego do ciemno-, a nawet czarno-zielonego.  Jest to kamień dla osób spod znaku: Ryb, Wagi i Raka. Występowanie: Nowa Zelandia, Kanada, Chiny, Szwajcaria, Rosja, Australia, Brazylia, Meksyk, USA.

Perła – Perły są wytworem małży i zbudowane są z tej samej substancji co jej wnętrze. Występują perły naturalne i hodowlane. Perły hodowlane mimo, że postały przy udziale człowieka  są produktem naturalnym, a nie imitacją. Perły dzielą się też na słono- i słodkowodne. Główne pochodzenie:  morza Azji Południowej. 

Piryt - Nazwa pochodzi od greckiego pyr = ogień oraz pyrites = iskrzący, gdyż minerał ten iskrzy się pod wpływem uderzeń krzesiwa. Te kamienie półszlachetne mają charakterystyczny złoty lub mosiężno-złoty kolor. Ze względu na podobieństwo do złota nazywany bywa „złotem głupców”. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana i Lwa. Występowanie: Hiszpania, Brayzlia, Niemcy, Chile, Ekwador, Grecja, Włochy, Norwegia, Austria, Peru, USA.

Rodonit - Nazwa pochodzi od (rhodon gr. = róża) – aluzja do barwy minerału. Rodonit ma barwę od jasnego różu po ciemnoczerwony, czasem posiada też czarne wrostki. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana i Byka. Występowanie: Australia, Brazylia, Chiny, Finlandia, Rosja, Kanada, Madagaskar, Szwajcaria, Tanzania, USA
Filtruj według:
Lista produktów promowanych
Sortuj według:

Agat / kula / 10mm / szafirowy / 35szt / C3500

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Szafirowy
24h
21,99 zł
KUP

Agat / kula / 8mm / chabrowy / 48szt / C3498

W opakowaniu: 48szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Chabrowy
24h
18,99 zł
KUP

Agat / kula / 10mm / grafitowo-atramentowy / 35szt / C3497

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Grafitowo-atramentowy
24h
21,99 zł
KUP

Agat / kula / 8mm / pastelowy lazurowy / 48szt / C3495

W opakowaniu: 48szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Pastelowy lazurowy
24h
18,99 zł
KUP

Agat / kula / 8mm / błękit królewski / 48szt / C3493

W opakowaniu: 48szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Błękit królewski
24h
18,99 zł
KUP

Agat / kula / 8mm / brzoskwiniowy / 48szt / C3487

W opakowaniu: 48szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Brzoskwiniowy
24h
18,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 10mm / szafranowy / 35szt / C3326

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Szafranowy
24h
22,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 8mm / pistacjowy / 44szt / C3325

W opakowaniu: 44szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Pistacjowy
24h
19,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 8mm / ciemny granatowy / 44szt / C3324

W opakowaniu: 44szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Ciemny granatowy
24h
19,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 8mm / szaro - turkusowy / 44szt / C3322

W opakowaniu: 44szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Szaro-turkusowy
24h
19,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 8mm / mleczny turkusowy / 44szt / C3321

W opakowaniu: 44szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Mleczny turkusowy
24h
19,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 8mm / ciemny zielony / 44szt / C3320

W opakowaniu: 44szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Ciemny zielony
24h
19,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 8mm / szaro - kremowy / 44szt / C3319

W opakowaniu: 44szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Szaro-kremowy
24h
19,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 10mm / biało - kremowo - szary / 35szt / C3318

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Biało-kremowo-szary
24h
22,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 8mm / ciemny pistacjowy / 44szt / C3316

W opakowaniu: 1szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Ciemny pistacjowy
24h
19,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 10mm / jasny szary / 35szt / C3311

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Jasny szary
24h
22,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 8mm / ciemny morski, turkusowy / 44szt / C3310

W opakowaniu: 44szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Ciemny morski, turkusowy
24h
19,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 10mm / ciemny lazurowy / 35szt / C3305

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Ciemny lazurowy
24h
22,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 10mm / ciemny amarantowy / 35szt / C3281

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Ciemny amarantowy
24h
22,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 10mm / ciemny amarantowy / 35szt / C3280

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Ciemny amarantowy
24h
22,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 10mm / popielaty / 35szt / C3279

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Popielaty
24h
22,99 zł
KUP

Agat / kamień naturalny / 10mm / pastelowy różowy / 35szt / C3277

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Pastelowy różowy
24h
22,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 8mm / pastelowy różowy / 44szt / C3276

W opakowaniu: 44szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Pastelowy różowy
24h
19,99 zł
KUP

Agat / kula fasetowana / 10mm / zielono - brązowy / 35szt / C3273

W opakowaniu: 35szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Zielono-brązowy
24h
22,99 zł
KUP
 
/ 53