6090 Swarovski Baroque

Blask kryształów Swarovski znany jest na całym świecie. Jubilerzy, projektanci mody, designerzy czy rękodzielnicy korzystają z ich uroku i elegancji przy realizacji wielu projektów. Kryształy Swarovski Baroque mają klasyczną budowę zawieszki. U góry umieszczony jest otwór, który służy do mocowania kryształu na krawatce, biglu czy kółku montażowym, reszta kamienia to jego część ozdobna. Zawieszki Baroque to kryształ o bogatych szlifach, swoim wyglądem przywodzący na myśl epokę baroku, której istotą były przepych i bogate zdobienia. Dzięki temu często wykorzystywany jest w technikach, w których prace są bogate i kolorowe, jak na przykład w technice haftu sutaszowego. Często korzystają też z niego miłośnicy wire-wrapping. Wiele uroczych projektów eleganckiej biżuterii powstaje przy udziale kryształów Swarovski Baroque.
Z kryształów Swarovski Baroque można stworzyć biżuterię, która ozdobi niejedną stylizację. W zależności od wielkości i koloru użytego kryształu mogą to być stylizacje casual lub wieczorowe. Jak wszystkie kryształy Swarovski, również te o szlifie 6090 - Baroque będa doskonałym komponenetem biżuterii i różnego typu ozdób ślubnych. Najprostszą metodą wykorzystania zawieszki Swarovski Baroque jest zrobienie z nich pary eleganckich, klasycznych kolczyków. Kryształy umieszczamy na specjalnie wyprofilowanych biglach. Bigle te mają w środku dwa bolce, które, po nałożeniu na jeden z nich Swarovski Baroque, delikatnie zaciskamy przy pomocy narzędzi jubilerskich. By nie uszkodzić i nie porysowac powierzchni bigli, które często są wykonane ze srebra czy złota wysokiej próby można na te części narzędzi, które bezpośrednio stykają się z powierzchnią bigla nałożyć kawałki miękkiego materiału. Do kompletu mozna wykonać wisior, nakładając kryształ Baroque w tym samym kolorze co kolczyki. Wyknując wisior kyształ umieszczamy w krawatce o budowie podobnej do budwy bigli do Swarovski. Kompozycyjne dobrze wygląda komplet, w którym do zrobienia kolczyków użyte są mniejsze kryształy Baroque 6090 w rozmiarze 16x11 mm a do zrobienia zawieszki większy kryształ wielkości 25x15 mm. Swarovski Baroque ze względu na swoje bogato zdobione krawędzie i powierzchnie często jest wykorzystywany w technikach rękodzielniczych, których produktami jest bizuteria w mocnym stylu i pokażnych rozmiarów. Może to być haft sutaszowy lub technika wire-wrapping. Dobrym pomysłem na wykorzystanie Swarovski Baroque jest zrobienie z nich kolczyków umieszczonych na biglach angielskich. W pierwszym etapie kryształy Baroque umieszczamy w krawatkach do krystzałów Swarovski a następnie krawatkę, bezpośrednio lub za pomoca kółka montażowego, mocujemy do bigla angielskiego.

Rodzaje:
6090 Baroque dostępne sa w dwóch rozmiarch: mniejszy kryształ ma wymiary 16x11 mm a większy 22x15 mm. Najczęściej wykorzytywane kolory to Olivine, Ruby, Aquamarine, Amethyst, Crystal, Jet, Light Rose czy Black Diamond. Warto zwrócić uwagę na kolorystyczny dobór Swarovski Baroque do kolczyków. W nich kryształy znajduja sie w okolicach oczu i można za ich pomocą podkreślić ich kolor. Do oczu w klorze niebieskim będa pasowały kolczyki z kryształem Baroque w kolorze Aquamarine, a brązowe oczy ładnie podkreślą kolczyki z kryształem w kolorze Topaz.

Z czego są zrobone:
Swarovski Baroque 6090 wykonane sa ze szkła. Szkło Swarovski ma specjalną recepturę, która pozwala na precyzyjne szlify i grę swiateł na powierzchni kryształów.
Filtruj według:
Niestety, nie znaleziono produktów spełniających kryteria. Możesz teraz zmienić szukaną frazę lub przejść do strony głównej i wyszukać ponownie.