• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Ametyst to minerał złożony głównie z dwutlenku krzemu. Dodatki w postaci glinu, żelaza i innych pierwiastków oraz promieniowanie radioaktywne wpływają na wyjątkową kolorystykę tego kwarcu zaliczanego do grona kamieni szlachetnych. Naturalnie występuje niezwykle rzadko. W jego strukturze występują charakterystyczne inkluzje przypominające odciski palca, tygrysie pasy lub pierzaste, podobne kształtem do kwiatów. Bywają okazy, w których ujawnia się efekt kamienia księżycowego, czyli rodzaj opalescencji perłowo-białej, srebrzysto-mlecznej bądź srebrzysto-błękitnej poświaty. W naturalnych, nieoszlifowanych bryłkach i szczotkach ametystowych możemy zauważyć wiele odcieni fioletu. Jest to efekt zawartości żelaza i jego skupienia w minerale oraz napromieniowania. Minerał ulega przemianie pod wpływem temperatury. Podgrzany do temperatury około 400 - 500 stopni Celsjusza zyskuje barwę żółtą i nazywany jest cytrynem. Gdy temperatura jest jeszcze wyższa, około 600 stopni Celsjusza, kwarc traci swoje zabarwienie i staje się przeźroczysty.  W połączeniu z cytrynem tworzy ametryn - kamień w kolorze cytrynowo-fioletowym. Okazy tego kwarcu najczęściej tworzą przepiękne przejścia barwne pomiędzy kolorem fioletowym a żółtym. Występuje najczęściej w złożach geotermalnych.

Ametyst w biżuterii będzie pięknie prezentował się w projektach eleganckich, klasycznych, w stylu casual czy boho. Więcej o stylach w modzie i biżuterii przeczytasz we wpisie na naszym blogu. Ręcznie wykonaną biżuterię z kamieni naturalnych udekorujesz zawieszkami w przeróżnych kolorach i wzorach, chwostami czy różnego rodzaju dodatkami ze stali szlachetnej i stopów metali. Dla branży biżuteryjnej kamień formowany jest w kształt kulek, oponek, kaboszonów czy zawieszek w różnych kształtach oraz rozmiarach.

Kwarc ten jest wrażliwy na działanie promieniowania słonecznego. Należy chronić go przed silnym oddziaływaniem światła oraz temperatury, ponieważ może tracić intensywność swojej barwy. Gotowa biżuteria powinna być zatem przechowywana w zaciemnionym miejscu. Więcej, o przechowywaniu swoich wyrobów oraz przedłużaniu trwałości biżuterii, dowiesz się z wpisu na naszym blogu.

Ametyst

Ceniony za swą przepiękną, fioletową barwę ametyst jest przedstawicielem rodziny kwarców. Występuje w wielu odcieniach fioletu. Można spotkać okazy jasnoliliowe, wrzosowe, oraz ciemnofioletowe - aż do intensywnej, głębokiej purpury. Nie trudno się zauroczyć tak pięknym kamieniem. W biżuterii ceniony jest od wieków, jako minerał kosztowny oraz o wyjątkowych właściwościach energetycznych i leczniczych. Kamień ten to przepiękny i ponadczasowy materiał na biżuterię. Jak wiadomo, najbardziej cieszy ta własnoręcznie zrobiona! :) Jeśli chcesz zaczernpnąć garść inspiracji do tworzenia prac z tym kwarcem oraz innych pasartowych produktów, zajrzyj na nasz instagram lub dołącz do naszej handmadowej grupy, gdzie możesz zapytać o wszystko i zaprezentować swoje dzieła. :)

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 6 z 6
Sortuj wg:
strona: z 1