Artykuły i media malarskie

Chyba każdy z nas w dzieciństwie lubił rysować. Zachwycając się pięknymi obrazami znanych malarzy nie zawsze myślimy o tym jak, z czego i z pomocą jakich narzędzi one powstały, a przecież rozmaite artykuły malarskie to niezbędne rzeczy do powstania wszystkich bardziej lub mniej znanych dzieł. Artykuły i media malarskie z pewnością zainteresują każdą osobę która choć trochę fascynuje się rysunkiem i posiada w sobie żyłkę artysty. Na stronie Pasart.pl znajduje się tak szeroki wybór tych artkułów, że na pewno każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie.
Artykuły i media malarskie to podstawa dla stworzenia każdego, nawet najprostszego obrazu czy też rysunku. Są to między innymi wszelkiego rodzaju farby, które możemy wykorzystywać nie tylko do malowania na płótnie czy też kartonie, ale na przykład ceramice, szkle, a nawet tkaninach.  Dzięki nim możemy wykonać wiele niezwykłych i artystycznych przedmiotów. Najczęściej spotykanymi rodzajami farb są: farby akrylowe, olejne, plakatowe, wodne lub konturowe. Każdą z nich uzyskamy nieco inny efekt. Każda też ma swoich fanów i krytyków. Oprócz farb dostępne są również materiały bez których nie obędzie się żaden obraz czyli płótna i podobrazia. To właśnie na nie możemy przelać wszystko co powstanie w naszej wyobraźni. Płótna występują w różnych odmianach, które dostosowane są do różnych technik malarstwa oraz rozmaitych efektów jakie chcemy uzyskać. Kolejnym niezbędnym narzędziem są różnego rodzaju pędzle oraz wałki, którymi będziemy mogli namalować naszą prace. Bardzo ważne są również media malarskie. Są to specjalnie przygotowane  substancje, które dodawane do farb zmieniają lub wzmacniają ich właściwości. Mogą wpływać na szybkość procesu wysychania, zwiększać połysk, korzystnie wpływać na płynność, nadawać odpowiednią faktur itp. Wśród artykułów i mediów malarskich znajdziemy też produkty dla dzieci. Dzięki specjalnie dostosowanym wyrobom możemy wprowadzić również nasze pociech w artystyczny świat.

Z czego są wykonane:
Farby malarskie w zależności od ich rodzaju wykonywane są z przede wszystkim z: pigmentów (organicznych lub nieorganicznych) oraz dodatków takich jak oleje (głównie roślinne), żywice poliakrylowe, kredy. Narzędzia malarskie wykonywane są z drewna i w przypadku pędzli z włosia sztucznego lub naturalnego , a w przypadku podobrazi i płócien z bawełny, papieru, materiałów syntetycznych. Natomiast do produkcji mediów, gruntów i innych płynów używanych w malarstwie stosuje się różnego rodzaju oleje, żywice oraz gumy.

Rodzaje i podział:
Artykuły i media malarskie to bardzo szeroka kategoria wśród produktów artystycznych. Można podzielić je według jednej, głównej kategorii czyli rodzaju artykułu:
* farby:
- akrylowe
- konturowe,
- olejne,
- wodne,
- plakatowe,
- do tkanin
- do ceramiki
*narzędzia:
- pędzle, wałki
- płótna, podobrazia, sztalugi
- palety malarskie
*media:
- grunty
- werniksy
- oleje
- media do farb akrylowych, olejnych lub akwareli
- inne płyny pomocnicze
Filtruj według:
Niestety, nie znaleziono produktów spełniających kryteria. Możesz teraz zmienić szukaną frazę lub przejść do strony głównej i wyszukać ponownie.