• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Bigle i sztyfty do kolczyków

Kolczykowe haczyki są elementami, które przekładamy bezpośrednio przez ucho zaś baza to element ozdobny, do którego je podczepiamy. Bigle mogą być otwarte lub zamknięte. Jednym z rodzajów haczyków zamkniętych są bigle angielskie. Bazy kolczyków mogą mieć różnorodne kształty, ozdoby, ornamenty i wielkości.

Rodzaje uchwytów do kolczyków

- bigle otwarte - zbudowane z jednego cienkiego drucika przypominającego mały hak, Zakończony loopikiem czyli małym kółeczkiem, na którym podwieszamy resztę kolczyka. Po przełożeniu ich przez uszy można je zabezpieczyć silikonowymi zatyczkami, których właściwa nazwa to baranki lub zatyczki do kolczyków
- bigle zamknięte - to cienki drucik, który po włożeniu do ucha, można ze sobą połączyć (zahaczyć o siebie),
- bigle angielskie - bardziej masywne haczyki zamknięte w porównaniu do tych otwartych czy zwykłych zamkniętych. Ich cechą jest to, że po włożeniu do ucha, można je zamknąć, są z grubszego drutu, często z dodatkowymi zdobieniami,
- sztyfty do podwieszania - do nich konieczne są zatyczki. Ponieważ sztyfty charakteryzują się tym, że główna część bazy doczepiona jest do krótkiego drucika, który wkładamy do ucha. Na końcówkę drucika wkładamy zatyczkę i wówczas mamy pewność, że kolczyk nie spadnie z ucha.
- sztyfty do wklejania - chcąc zrobić ozdobne kolczyki, możemy wybrać sztyfty z bazą do rivoli lub z bazą na kaboszon. 

Bestsellerowe uchwyty do kupienia w sklepie pasart.pl, to srebrne ze stali chirurgicznej. Antyalergiczne bigle i sztyfty, występują także w kolorze złotym. Srebrne to jednak klasyka i pasuje do każdego typu biżuterii.

Bigle i sztyfty

Bigle i sztyfty kolczyka

To niezbędne elementy przy planowaniu pracy nad kolczykami. Mnogość dostępnych elementów, z których można stworzyć kolczyki na dowolną okazję i w dowolnej kolorystyce. Srebrne, ze stali chirurgicznej czy z bazą na rivoli? Otwarte czy angielskie? W zależności od tego jaki projekt klaruje Ci się w głowie, dobrze przemyśleć jak dopasować je do kolczyków. Proste, bigle otwarte wykorzystamy do kolczyków noszonych na co dzień czy do pracy, natomiast ozdobne sztyfty czy bigle angielskie dodamy do kolczyków stworzonych z akcesoriów ozdobionych sutaszem, czy bogatymi formami koralikowymi. 

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 39
Sortuj wg:
strona: z 2