Kolorowe bransoletki z rzemienia , sznurka i drobnych koralików, noszone w zestawach, królują już kolejny sezon. To niezobowiązujący dodatek, który świetnie dopełni niejedną stylizację. W dzisiejszym kursie pokażę Wam prosty patent na bransoletkę 3w1 wykończoną zapięciem magnetycznym w kształcie kuli.

 

Materiały potrzebne do wykonania bransoletek


materiały pedzel

Z narzędzi potrzebne będą szczypce płaskie oraz tnące.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania zestawu bransoletek znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że z każdym elementem tej bransoletki możesz dowolnie eksperymentowć – użyj innego rzemienia, łącznika czy koralików, by uzyskać zupełnie inny efekt :)!

 

Wykonanie

Nasza bransoletka składać się będzie z 3 oddzielnych sznurów. Pierwszy będzie sznur z pereł, drugi – kolorowy rzemień płaski, trzeci – delikatny sznureczek z posrebrzanym łącznikiem. Na koniec połączymy wszystkie sznury przy pomocy jednego wspólnego zapięcia magnetycznego.

Bransoletka z pereł

Odmierzamy linkę jubilerską o długości ok. 22cm. Na jej koniec nakładamy stoper i formujemy pętlę, o którą później zaczepimy zapięcie.

1 pedzel

Przy pomocy szczypiec płaskich zaciskamy stoper na pętli.

2 pedzel

 

3 pedzel

 

Nawlekamy na linkę perłowe szklane koraliki.

4 pedzel

Następnie, wykańczamy drugi koniec sznura. Nakładamy posrebrzany stoper i przeciągamy przez niego koniec linki tworząc drugą pętlę.

5 pedzel

 

6 pedzel

 

7 pedzel

 

Po zaciśnięciu stopera możemy odciąć nadmiar linki.

8 pedzel

 

9 pedzel

 

Pierwsza z trzech bransoletek jest gotowa!

10 pedzel

 

Bransoletka z rzemienia

Druga bransoletka jest zdecydowanie najłatwiejsza w wykonaniu. Odcinamy rzemień o długości 16-17cm i na jego końcach zaciskamy posrebrzane krokodylki. W tym zadaniu najlepiej sprawdzą się szerokie szczypce płaskie.

11 pedzel 12 pedzel

 

Bransoletka sznurkowa

Odmierzamy po dwa sznureczki o długości ok. 15,5cm. Jeden ze sznurków przeciągamy przez uszko metalowego łącznika.

13 pedzel

Zaraz za uszkiem łącznika wiążemy supełek starając się, aby pozostawić równe końce sznurka.

14 pedzel

15 pedzel

 

W ten sam sposób wiążemy sznureczek z drugiej strony łącznika. Końce sznurka można ostrożnie przypalić zapalniczką. Dzieki temu łatwiej będzie zamontować końcówki.

16 pedzel

Tą bransoletkę wykończymy końcówkami zaciskowymi. Wystarczy ułożyć końce sznurka wewnątrz końcówki i zagiąć jej skrzydełka za pomocą szczypiec.

17 pedzel

 

18 pedzel

 

19 pedzel

 

20 pedzel

 

Pozostało już tylko zamocować zapięcie! Wszystkie trzy bransoleteki łączymy w jedną przy pomocy kółeczka montażowego.

21 pedzel

 

O to samo ogniwko zaczepiamy zapięcie magnetyczne.

22 pedzel

W ten sam sposób wykańczamy drugi koniec bransoletki. Dzięki zastosowaniu zapięcia magnetycznego, zapinanie i rozpinanie bransoletki jest niezwykle szybkie i wygodne.

23 pedzel

A tak prezentują się gotowe bransoletki w obu wersjach kolorystycznych!

DSCF4032 pedzel

DSCF4054 pedzel

W tym projekcie istnieje mnóstwo możliwości modyfikacji. Wykorzystać można szklane kryształki czy kamienie naturalne. Rzemienie płaskie zastąpić można grubszymi szytymi.

Podzielcie się swoimi pomysłami, oznaczając na Instagramie zdjęcia własnych projektów tagiem #kurspasart.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.