Wiosna, to przyjemny czas, kiedy zmieniamy nie tylko ubrania ale także biżuterię. Wiosenne dodatki są lekkie, kolorowe i delikatniejsze niż te zimowe.
Na filmie zobaczycie, jak wykonać prostą biżuterię z cudownie kolorowych plecionych rzemieni zamszowych i zapięć zaciskanych, pieszczotliwie nazywanych krokodylkami :).

Potrzebne materiały:

rzemienie zamszowe plecione w różnych kolorach
zapięcia zaciskane, inaczej nazywanymi krokodylkami
zapięcia karabińczyki (do naszyjnika) i zapięcie magnetyczne (do bransoletki)
kółeczka montażowe
przekładki
klej jubilerski

Materiały, które wykorzystałam znajdziesz tutaj.

Po obejrzeniu kursu, będziecie wiedzieli:
– jak sobie poradzić z rzemieniami, które nie chcą przejść przez przekładkę,
– jak poprawnie przyciąć rzemienie, aby były równe i ładnie się układały,
– jak poprawnie wkleić rzemienie do zapięcia.

UPDATE 25.03

Przekładki można użyć różne, fajnie, gdyby były płaskie. Alternatywą dla tych potrójnych, mogą być podwójne, tylko ułożone asymetrycznie. Przykład na zdjęciu poniżej:

IMG_0268

bransoletka teczana 2

naszyjik tecza2

Zapraszam do oglądania!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.