Agnieszka zdradzi Wam jak zawiązać bransoletkę na gumce silikonowej. Łatwa, przyjemna dla oka, złożona z dwóch materiałów i podbijająca serca kobiet na całym świecie. Bransoletka z koralików na gumce silikonowej może stać się Twoją ulubioną, jeśli tylko nie będzie się rozwiązywała ;).

diy bransoletki

Zrobienie jej zajmuje zaledwie kilka chwil. Fajne zestawienie koralików plus ładna zawieszka daje fajny efekt. Dla urozmaicenia polecam łączenie różnych faktur i wielkości oraz kompozycje asymetryczne.

jadeity sklep

Potrzebne materiały

gumka silikonowa ok 0,8mm – 25-30cm (jest dość gruba, mamy pewność, że się nie urwie) – koszt ok. 1zł/5m,
koraliki (do bransoletki o długości 18 cm użyłam 19 sztuk koralików kocie oko wielkości 10mm) – koszt koralików 10mm ok. 16zł/sznur z 40 koralików (z jednego sznura wyjdą 2 bransoletki),
-dodatki metalowe: przekładka love oraz krawatka z uchwytem na zawieszkę, do której za pomocą kółka montażowego podczepiłam zawieszkę charms – ważkę – koszt krawatki od 0,49zł, charms od 0,29zł
klej uniwersalny UHU

Krok 1
Nawlecz na gumkę koraliki, przekładkę oraz krawatkę z charmsem. Użyłam tutaj gumki silikonowej 0,8mm.
diy bransoletka
Krok 2
Zawiąż supełek pomiędzy koralikami. Zaciskaj pomału, tak by supełek był jak najmniejszy. Zwróć uwagę, aby koraliki do siebie przylegały, to znaczy, żeby pomiędzy koralikami, po zawiązaniu supełka, nie robiła się przerwa.
krok2
Krok 3
Jak ukryć supełek? Trzeba schować go w koraliku. Ponieważ gumka jest dość gruba, nie jest łatwo przewlec jej koniec przez dziurkę koralika, co jest konieczne, żeby przeciągnąć supełek. Jak to zrobić? Chwyć koralik sąsiadujący z supełkiem. Naciągnij gumkę, tak by gumka znajdująca się w koraliku była jak najcieńsza. Włóż jak najgłębiej do dziurki jeden z końców gumki. Przytrzymaj gumki jedną ręką, a drugą ciągnij pomału gumkę, na którą nawleczone zostały koraliki. Koniec gumki powinien wysunąć się wraz z przesuwającą się gumką.
jak zawiązać bransoletkę
Krok 4
Spróbuj przesunąć supełek, tak by znalazł się w koraliku. Jeśli jest za duży, jeszcze raz pomału go zaciśnij. Jeśli wiesz, że supełek się zmieści w dziurce, nałóż tuż przed nim małą kropelkę kleju i przeciągnij supełek. W ten sposób zabezpieczysz go przez wysunięciem i rozwiązaniem się.
jak zawiązać gumkę
Krok 5
Odetnij końce gumki tuż przy koraliku. Bransoletka jest gotowa!
diy biżuteria

Zamiast gumki silikonowej możesz użyć elastomy. To w też gumka silikonowa, ale ma zupełnie inną strukturę niż zwykła gumka. Składa się z wielu cieniutkich niteczek silikonowych. W porównaniu z gumką silikonową jest dużo bardziej elastyczna, natomiast łatwiej ją zerwać (ale trzeba na prawdę mocno się starać żeby się zerwała :)). By tego uniknąć, nawlecz koraliki na złożony na pół odcinek elastomy, tak by przechodziła przez koralik podwójnie. Przy małych dziurkach najlepiej posłużyć się igłą.
krok1 p
Po nawleczeniu wszystkich koralików nie zawiązuj ich klasycznie (jak sznurówki) lecz chwyć wszystkie gumeczki razem i dopiero teraz zrób z nich supeł. Zaciskając supeł nie szarp mocno gumek. Rób to pomału, kilkukrotnie pociągając. Schowaj supeł w dziurce koralika, odetnij wystające gumki i gotowe.
jak zawiazać bransoletkę

Kilka wskazówek i dodatkowych inspiracji.

Fajnie zrobić kilka bransoletek pasujących do siebie kolorystycznie i nosić je razem w różnych konfiguracjach. Dla urozmaicenia możesz użyć zawieszki podwieszonej na samym kółeczku montażowym typu sprężynka. Nie polecam podwieszać zawieszek na kółeczku otwartym, bo łatwo je zgubić.
bransoletka kolorowa jadeit 10mm
bransoletka na gumce
bransoletki z koralików diy

Bransoletki na gumce najlepiej wyglądają, kiedy są zrobione w z koralików o wielkości 8 lub 10mm. Do kompletu możesz zrobić oddzielną bransoletkę z mniejszych koralików. Świetnie wyglądają w jednej tonacji, ale różnych strukturach. Matowe, błyszczące, przezroczyste, mleczne.
Do uzyskania bransoletki długości 18cm musisz użyć 23 koralików wielkości 8 mm lub 18 sztuk 10 mm.
bransoletka z korali diy
W tej asymetrycznej bransoletce zestawiłam ze sobą koraliki w dwóch kolorach i dwóch rozmiarach.
12 sztuk-10 mm i 9 sztuk-8 mm.
bransoletka z koralikow zrob to sam
Do dekoracji bransoletek możesz użyć przekładek z uchwytem na zawieszkę, zwanych krawatkami, charmsów zawieszonych na karabińczyku lub kółeczku montażowym typu sprężynka.
zawieszki sklep

Moje ulubione koraliki do tego typu bransoletek to jadeity i kocie oko. Chętnie używam też koralików transparentnych i lustrzanych oraz… no właśnie, wszystkie kulki wyglądają super :).

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.