Brrr, zimno! Dziś tematycznie: bransoletka z koralików i sznurka, w lodowych odcieniach. W chłodne wieczory Agnieszka zaprasza Was do zrobienia wyjątkowo łatwej i niezwykle efektownej bransoletki z koralików, o bardzo zimowej nazwie FROZEN. Efekt? Piękny jak mróz na szybie! 🙂
bransoletka z koralików i sznurka

Bransoletka z koralików i sznurka – materiały:

Koraliki FROZEN – do bransoletki z szarym sznurkiem długości 18cm, licząc z zapięciem, zużyłam 21 koralików wielkości 8mm. Do drugiej bransoletki długości 20,5cm zużyłam 54 koraliki wielkości 4mm,
Sznurek woskowany grubości 1mm ( do większych korali można użyć grubszego sznurka 1,5 mm a nawet 2 mm ), dwa odcinki długości około 30 cm – 35 cm oraz trzeci długości około 1m,
Zapięcie do bransoletki,
Klej magic i klej do biżuterii.

long_v8_5121_koraliki_frozen

Krok 1 Koraliki po równo nawlecz na dwa odcinki sznurka. Długość sznurka i ilość koralików zależy od obwodu nadgarstka. Dla wygody pracy, sznurki powinny być dłuższe o około 15cm w stosunku do oczekiwanej długości bransoletki. Następnie weź trzeci sznurek (na zdjęciu w szarym kolorze) i przekładaj go pomiędzy sznurkami, z góry na dół. Bardzo ważne jest, żeby sznurek raz przechodził nad sznurkiem, raz pod nim. Aby na zdjęciu było dobrze widać, w jaki sposób przebiega sznurek, splot jest bardzo luźny. Bransoletka musi być zaplatana ciaśniej.
01
02
Krok 2 Od Ciebie zależy ile przeplotów wykonasz. Jest to dodatkowy element ozdobny bransoletki, więc może mieć długość od około 1cm do 5cm. Dalsza część pracy będzie wyglądać bardzo podobnie, z tą różnicą, że będziesz między przeploty ze sznurka wprowadzać koraliki. Przyciągnij koralik i przełóż sznurek z góry na dół. Raz nad, raz pod sznurkiem.
bransoletka z koralików i sznurka diy
03a
04
bransoletka z koralików i sznurka
Krok 3 Pamiętaj by zaciskać koraliki, tak by sznurek ciasno przebiegał pomiędzy nimi. Gdy dotrzesz do końca bransoletki, wykonaj taki sam zygzak jak na początku bransoletki.
bransoletka z koralików i sznurka
07
Krok 4 Ułóż ładnie bransoletkę na stole, wyrównaj, pozaciskaj koraliki i sznurek. Aby bransoletka nie falowała się, sznureczki na których nawleczone są koraliki muszą być równe. Koraliki równo (równolegle do siebie) ułożone. Przed przystąpieniem do wklejania końców bransoletki do zapięcia, zabezpiecz je klejem magic. Po wyschnięciu, przytnij i wklej do odpowiednich końcówek do wklejania za pomocą mocnego kleju do biżuterii (ja polecam poxipol). Zamontuj zapięcie.
08a
diy bransoletka z koralików i sznurka
Krok 5 Można pominąć zygzak na początku i końcu bransoletki i wkleić końcówki zapięcia bezpośrednio przy koralikach.
12b
kurs biżuterii

Bransoletka jest łatwa w zrobieniu i gwarantuje, że usłyszysz od przyjaciółki: ” Ale fajna, zrób mi taką” 🙂

Miłej pracy!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.