Agnieszka Wajzer-Nowak przygotowała kurs DIY, w którym pokaże Wam jak zrobić bransoletki plecione ze sznurków lub rzemieni. Zaprezentujemy Wam kilka wariantów bransoletek – wystarczy mała zmiana w projekcie, by stworzyć coś wyjątkowego. Do dzieła!

 

Materiały potrzebne do wykonania bransoletek:

lista plecione

Sznurek jubilerski – do wykonania grubszej bransoletki przedstawionej w kursie, potrzebne będzie łącznie ok. 440 cm sznurka bawełnianego woskowanego 2mm. Równie dobrze sprawdzi się sznurek satynowy lub rzemień o grubości 2mm.

Rzemień jubilerski – do bransoletek z pojedynczych warkoczyków, Agnieszka użyła 2mm rzemienia naturalnego.

Zapięcie do biżuterii – zapięcie typu toggle w przypadku grubszej bransoletki lub zapięcie na karabińczyk w przypadku bransoletek z rzemieni prezentowanych w kursie.

Zawieszka – do ozdoby bransoletek użyć możesz dowolnej, niewielkiej zawieszki o wymiarach ok 15x9mm. W bransoletce z niebieskich rzemieni, Agnieszka użyła hematytu w kształcie serca i szpilki jubilerskiej.

Końcówki do biżuterii – do grubszej bransoletki z sznureczków potrzebne będą końcówki o otworze 9,5mm. Do bransoletki z pojedynczego “warkoczyka”, potrzebne będą końcóweczki o otworze ok 5m.

Klej jubilerski – u nas jest to niezawodny poxipol

Kółeczka montażowe – wielkości 6-7mm, typu otwartego. Pamiętaj, by metalowe elementy bransoletek dobierać w tym samym odcieniu metalu (tyczy się to zawieszek, kółeczek, zapięcia)

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs ma służyć przede wszystkim nauce splotu zaczerpniętego z techniki makrama, możesz zainspirować się bransoletkami Agi lub stworzyć coś własnego – wystarczy, że wykorzystasz inne sznurki lub grubsze rzemienie. Poszalej :)!

Tak prezentują się gotowe bransoletki, która podoba się Wam najbardziej :)?

jak-zrobic-bransoletke bransoletka z rzemieni rózowa pedzel bransoletka z rzemieni zielona pedzel bransoletka ze sznurka zaplatana 2 pedzel bransoletka ze sznurka zaplatana pedzel

 

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.