Ania z crochet.pl przygotowała dla Was kurs szydełkowania krok po kroku, na którym pokaże, jak zrobić jedną z najpopularniejszych szydełkowych chust – virusa :). Chusta virus prezentuje się przepięknie, a do tego jest niezwykle przyjemna w szydełkowaniu. Nic dziwnego, że projekt ten jest, jak sama nazwa wskazuje, mocno zaraźliwy – większość rękodzielniczek już pokusiła się o jej wykonanie lub dopiero to zrobi ;). Mamy nadzieję, że Ty skusisz się na nią właśnie po tym kursie :)! Szydełka w dłoń i do dzieła!

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić chustę na szydełku, która nie pochłonie całej Twojej energii i będzie przyjemna do dziergania, chusta virus jest czymś dla Ciebie :). Na pierwszy rzut oka może i wygląda skomplikowanie, ale sama przekonasz się, że wprawa przychodzi bardzo szybko – wystarczy trochę powtórzeń, by szydełko zaczęło śmigać za Ciebie :). W zależności od tego jak mocno będziesz zaciągać oczka, chusta będzie mniej lub bardziej ażurowa :). Ta z kursu pochłonęła zaledwie 1,5 motka, więc jest dość niewielka, ale swoją możesz wykonać nieco większą, tak by spokojnie móc się nią owinąć :).

chusta virus krok po kroku

chusta virus kurs szydełkowania

 

Materiały potrzebne do wykonania chusty:

Włóczka – Himalaya Everyday Bebe (w kursie wykorzystano kolor 70115). Na wykonanie chusty ze zdjęcia zeszło 1,5 motka.  Przepiękne chusty wychodzą z cieniowanej włóczki Flowers. Jak widzicie używając różnych włóczek można uzyskać całkiem odmienne efekty.

Szydełko – wielkość 2,5mm

Przydadzą Ci się też ostre nożyczki.

Marzy się Wam chusta Virus?

Włóczkę na chustę znajdziesz tutaj, szydełko też :). Ania wykonała virusa z włóczki Everyday Bebe, która występuje w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, więc na pewno znajdziesz tam coś dla siebie :). Wzór ten pięknie prezentuje się również w melanżowych kolorach, możesz więc pokombinować z zupełnie inną włóczką :).

To tyle z teorii, oddajemy głos Ani, która krok po kroku, przeprowadzi Was przez tworzenie tej pięknej chusty virus. Mamy nadzieję, że ten projekt zarazi Was szydełkową pasją, tak jak i nas :). Powodzenia :)!

Chusta Virus to bardzo popularny i wdzięczny model. 

Koniecznie dajcie nam znać jak Wam się podoba chusta i czy tutorial w takiej formie jest dla Was zrozumiały :). Wasze prace oznaczcie #kurspasart dzięki temu będzie można was szybciej znaleźć. Zapraszamy też do naszej grupy.

Na naszym blogu znajdziesz więcej wzorów na chusty. Na przykład:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.