Jeden mały kaboszon a tyle możliwości! Dziś pokażemy Wam jak zrobić naszyjnik z kaboszonem, ale to nie wszystko. Mamy dla Was też inne inspiracje DIY w których kaboszony grają pierwsze skrzypce.  Te małe kolorowe szkiełka, robią ogromne wrażenie kiedy tylko zostaną wklejone w bazy. Zobacz, jakie cudowne rzeczy można z nich zrobić!

inspiracje diy


Produkty użyte w inspiracjach, to:

Kaboszony – różne rozmiary od 12 do 25mm

Baza bransoletki,

Baza zawieszki,

Baza klipsów,

Baza do naszyjnika,

Łączniki do kaboszonów

Łańcuszek,

Wsuwki,

Klej

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Kaboszony z grafiką

Zwierzęce motywy były, są i będą modne. Taki wzór, to nie jest sezonowy design, tylko styl. Afrykańskie motywy, nie tylko na kaboszonach wyglądają ładnie, drapieżnie i pasują do osób pewnych siebie.

bransoletka z kaboszonami

Bransoletka z kaboszonami

Do bazy bransoletki możesz wkleić kaboszony o tym samym wzorze, albo poszaleć i wkleić kilka innych wzorów. Jeśli lubisz motywy zwierzęce, możesz użyć kaboszonu z zebrą, panterką, tygrysem i żyrafą. Ten „dziki” misz-masz ze pewnością zwróci uwagę, jednocześnie jest na tyle skromny, że nie będzie zbyt ekstrawagancki w odbiorze.

Kolczyki i klipsy z kaboszonami

Kompletem do tego typu bransoletki mogą być klipsy lub kolczyki. Do wykonania ozdoby na uszy potrzebujesz bazę do klipsów lub bazę do kolczyków. W przypadku kolczyków potrzebujesz także baranki czyli zatyczki, które utrzymają kolczyki w uszach.
Nasze kolczyki wyglądają tak:

kolczyki z kaboszonami

Wsuwki i spinki z kaboszonami

Rzadko spotykaną na polskich ulicach ozdobą są spinki i wsuwki. Dla dojrzałych kobiet, jest ekstrawaganckim dodatkiem, który raczej pasuje do ciemnych i jednolitych stylizacji. Czarna prosta sukienka i jedna delikatna wsuwka, to połączenie eleganckie i jednocześnie dziewczęce.

spinki z kaboszonami diy

Jeśli sama nie nosisz i nie przekonasz się do takiej ozdoby, z pewnością ucieszy się z nich Twoja córka, siostrzenica albo inna mała ulubienica :).

wsuwka z kaboszonem diy

Grafiki na kaboszonach szklanych, to duże możliwości stylistyczne. Zdjęcie sowy, czy kotów wklejone do bazy tworzą zupełnie inny klimat niż zdjęcie mozaiki czy dziewczynki.

diy kaboszony

Jak zrobić naszyjnik z kaboszonem?

Wykonanie naszyjnika z kaboszonem jest bardzo proste i wymaga tylko 4 elementów: kaboszona, bazy, łańcuszka i kleju.

Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć, co po kolei zrobić, aby po 5 minutach cieszyć się naszyjnikiem:

jak zrobić naszyjnik z kaboszonem

Zamiast łańcuszka, możesz także użyć sznurków jubilerskich, które na końcach wklejasz w zapięcie lub końcówkę. Jak wklejać sznurki i rzemienie możesz zobaczyć w tym filmie.

Innym rodzajem naszyjnika, który świetnie prezentuje się jako naszyjnik jest połączenie kaboszona z płaską i okrągłą bazą na naszyjnik. Wybraliśmy dosyć enigmatyczny motyw zamazanej twarzy, który potęguje „kosmiczny” wygląd biżuterii.

jak zrobić naszyjnik z kaboszonem

Zakładka do książki z kaboszonem

Niezwykle sympatycznym elementem, który ładnie komponuje się z kaboszonem, jest zakładka. To sprawdzony prezent dla osoby, która lubi czytać i naprawdę słodki handmade, który dobrze jest też zrobić dla samej siebie ;).

zakładka do ksiązki z kaboszonem

Zakładkę możesz dodatkowo ozdobić chwostem albo małymi koralikami:

inspiracje diy

jak zrobić zakładkę

Aby szybko i precyzyjnie wybrać w pasarcie odpowiednią bazę do kaboszonów, skorzystaj z filtrów. Wejdź do kategorii Kaboszony i bazy, a następnie wybierz z filtrów wielkość kaboszona. W opisach baz do kaboszonów, znajduje się informacja o tym, do jakiego kaboszona pasuje. Wielkość kaboszona podana w opisie bazy, musi odpowiadać wielkości wybranego przez nas kaboszona. Przykład znajduje się poniżej :).

filtry kaboszony
Miłego dobierania i wspaniałych efektów końcowych!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.