Bransoletka na lince jubilerskiej powstała z myślą o początkujących twórcach biżuterii handmade. W pasartowych nowościach pojawiły się ostatnio cudne fasetowane kryształki CrystaLove™ oraz szklane koraliki Milly™. Przykuwają uwagę pięknym szlifem oraz bogactwem kolorów. Pomyślałam więc, że to świetny moment, aby pokazać w jaki sposób zrobić prostą, ale efektowną bransoletkę. Zapraszam :)!

 

Produkty potrzebne do wykonania bransoletki:

materiały pedzel

Z narzędzi przydadzą się szczypce płaskie, okrągłe oraz tnące (ewentualnie nożyczki).

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy przede wszystkim nauce techniki – dobór materiałów zależy od Ciebie :). Do wykonania bransoletki użyć możesz kryształków w innym kolorze, zwykłe koraliki też się sprawdzą. Jeśli pojawi się jakiś problem z doborem alternatywnych materiałów, napisz do nas, pomożemy :).

Zaczynamy!

Na linkę jubilerską o długości ok. 20cm (w zależności od tego jaką planujecie długość bransoletki) nakładamy metalową rurkę – zacisk.

1 pedzel

 

Rurkę zaciskamy mocno na lince przy pomocy szczypiec płaskich.

2 pedzel

 

Teraz możemy nałożyć na linkę łapaczkę. Uszka łapaczki powinny być skierowane w stronę wcześniej założonego zacisku.

3 pedzel

Układamy łapaczkę tak, aby zacisk schował się w jej wnętrzu. Wpuszczamy kropelkę kleju i zaciskamy łapaczkę przy pomocy szczypiec.

4 pedzel

 

5 pedzel

 

6 pedzel

Na tak przygotowaną linkę, gdy już klej wyschnie, możemy zacząć nawlekać koraliki. Ilość koralików najlepiej dopasować do rozmiaru nadgarstka. Ja zazwyczaj staram się, aby bransoletka miała bez zapięcia 16-16,5cm, zapięcie to dodatkowe 2cm. Łańcuszek regulacyjny pozwoli na przedłużenie bransoletki o 3cm. W mojej bransoletce mam 32 koraliki Milly™ w rozmiarze 6x4mm oraz 5 cyrkoniowych przekładek. Sekwencja koralików wygląda następująco: [4x Milly™, przekładka, 4x (6xMilly™, przekładka), 4xMilly™].

diy-bransoletka

Po nawleczeniu wszystkich koralików i przekładek, możemy wykończyć drugi koniec bransoletki. Naciągamy na linkę najpierw łapaczkę, potem zacisk.

8 pedzel

 

Ściskamy zacisk przy pomocy szczypiec płaskich.

jak-zrobic-bransoletke

Odcinamy nadmiar linki jubilerskiej. Do wnętrza łapaczki wpuszczamy odrobinę kleju i składamy ją na pół ściskając mocno szczypcami.

10 pedzel

 

jak-zrobić-bransoletkę

 

Przy pomocy szczypiec płaskich rozginamy kółeczka montażowe i zaczepiamy o uszka łapaczki, z jednej strony bransoletki karabińczyk, z drugiej łańcuszek regulacyjny.

jak-zrobić-bransoletkę-na-lince

 

Wykonamy jeszcze delikatny element dekoracyjny – zawieszkę charms, która znajdzie się na końcu łańcuszka regulacyjnego. Na szpilkę haczyk nakładamy dwa koraliki Milly™ rozdzielone przekładką.

diy

 

Następnie, przy pomocy bocianów okrągłych, zginamy wystający koniec szpilki pod kątem 90 stopni.

14 pedzel

Do uformowania haczyka będziemy potrzebować koniec szpilki o długości ok. 1cm, dlatego zanim zacznę wyginać swoją szpilkę, muszę skrócić ją o ok. 0,5cm.

Łapiemy koniec szpilki przy pomocy bocianów okrągłych i okręcamy szpilkę wokół jednego z nosków szczypiec.

handmade

Nie zamykamy haczyka do końca.

handmade

Najpierw zaczepiamy o koniec łańcuszka regulacyjnego i dopiero wtedy domykamy haczyk z pomocą szczypiec płaskich.

17 pedzel

Bransoletka gotowa!

DSCF3793 pedzel

jak-zrobic-bransoletke

 

 

 

 

Dzięki zastosowaniu jednolitych czarnych koralików i przekładek z cyrkoniami, uzyskaliśmy elegancki wieczorowy look. Wybierzcie kolorowe transparentne kryształki, jeśli marzy Wam się bardziej nieformalna biżuteria. Do letnich kreacji doskonale pasować będą delikatne opalizujące pastele. Chcecie się wyróżnić? Postawcie na koraliki w wibrujących neonowych odcieniach!

Nie mogę się doczekać Waszych propozycji!

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

 

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.