Bransoletka shamballa, to właśnie z nią naJczęściej kojarzony jest splot makrama. W bransoletce tego typu wykorzystuje się sznurek shamballa i koraliki z cyrkoniami. Bransoletki  shamballa są efektowne, ale jednocześnie dosyć ciężkie. Zachwycając się samą techniką przygotowałam dla Was kurs – makrama krok po kroku. W dzisiejszym tutorialu, pokażę Wam jak połączyć ten splot z koralikami powlekanymi, żeby wyczarować piękną letnią bransoletkę.

Kurs makrama – video tutorial – materiały potrzebne do wykonania bransoletki:

 

set

Sznurek powlekany 1mm – dwa odcinki po 30cm i jeden odcinek 2 metrowy.

Koraliki powlekane – osiem sztuk koralików 12mm i 20 sztuk koralików 6mm

Klej jubilerski – będzie potrzebny do wykończenia pracy.

long_v8_5123_sznurki_powlekane

Na filmie pokazuję Wam krok po kroku jak zrobić bransoletkę makrama, a poniżej przedstawiam inne moje prace, które wykonałam z wykorzystaniem tego samego splotu, tylko zastosowałam inne materiały.

 

Co najbardziej lubię w tym makramowym splocie, to fakt, że w zależności od wykorzystanych produktów, można stworzyć różne stylizacje, które zupełnie nie wyglądają jak bransoletka shamballa, chociaż bazują dokładnie na tym samym motywie.

 

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć jaki jest efekt po wykorzystaniu koralików naturalnych – agatów 4mm i sznurka powlekanego. W tym modelu sznurki boczne i sznurek środkowy zastąpiłam żyłką. Efekt jest … oceńcie sami :)

IMG_0309

 

Tego samego splotu makramowego użyłam także do koralików TOHO 3.0, które oplotłam sznurkiem naturalnym. Finalny wygląd prezentuje się tak:

IMG_0323

 

W moim tutorialu – makrama krok po kroku – wplotłam też rzemień! Tak, tak, to możliwe. Zamiast środkowego sznurka, użyłam rzemień szyty w kolorze srebrnym, na który wsunęłam koraliki ceramiczne w kształcie oponek. Boczne sznureczki są szarymi sznureczkami powlekanymi, natomiast dwumetrowy odcinek sznurka jest niebieski. Jako zapięcia użyłam zapięć magnetycznych, które ładnie pasują do masywnego kształtu bransoletki.

IMG_0318

 

W tutorialu jak zacząć z makramą wykonałam też wersję klasyczną makramy opartą na rzemieniach, z zapięciem typu toggle. W tej wersji asymetrycznie umieściłam tez koraliki, do nadaje bransoletce awangardowy wygląd.

IMG_0293

I jeszcze te same materiały, które zostały użyte w kursie makramy, tylko z zapięciem ozdobnym w kształcie serca.

IMG_0295

Zachęcam Was do eksperymentowania z różnymi materiałami. Efekty Was mile zaskoczą :).

Wajzerka

sznurki shamballa

 

Autorem kursu jest Agnieszka Wajzer-Nowak – projektantka, absolwentka poznańskiej ASP, organizatorka i prowadząca warsztaty artystyczne i biżuteryjne. Kurs makrama przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść, zdjęcia oraz video chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora i pasart.pl  zabronione.