Bransoletka sznurkowa z przesuwnym węzłem to łatwa, prosta i przyjemna ozdoba, którą szybko możecie stworzyć własnoręcznie. W dzisiejszym kursie Agnieszka Wajzer-Nowak oraz Marta Krauze podpowiedzą Wam jak samodzielnie zrobić taką bransoletkę sznurkową. Pokażą Wam również 6 różnych sposobów na wykonanie tej pracy.

TRANSKRYPCJA VIDEO

Marta Krauze: Cześć! Pokażemy Wam dzisiaj, w jaki sposób zrobić bransoletkę sznurkową aż na 6 sposobów.


Agnieszka Wajzer-Nowak: Bransoletkę z przesuwanym węzłem, dzięki któremu możemy dostosować długość bransoletki do nadgarstka. Pewnie ją znacie, bo często jest wykorzystywana w letnich stylizacjach, gdzie jest robiona ze sznurka. Natomiast my chciałyśmy dzisiaj pokazać, że można ją robić z bardzo różnych rzemieni.


MK: Sposób wykonania takiej bransoletki jest super łatwy, koszt – bardzo niski, bo taką bransoletkę możecie wykonać już od 1zł, a radość osoby obdarowanej – bezcenna.


AWN: Musimy sobie przyciąć 30cm rzemienia i jedną końcówkę owijamy wokół drugiej. Po prostu to jest zwykły super.


MK: A, rzeczywiście!

Kliknij w obrazek aby zobaczyć gotowe zestawy DIYczarny_aniołek_serce

AWN: Delikatnie zaciskamy.


MK: Aha, i on już tutaj ładnie pracuje.


AWN: Tak, już widać, że on pracuje i rzemień się przesuwa.


MK: Powiedz nam Aga, w jaki sposób wykorzystać dodatkowe materiały, żeby te bransoletki sznurkowe nabrały charakteru.


AWN: Ja tutaj wykorzystałam przekładkę, taką bardzo sympatyczną sówkę. W taki oto sposób reguluje się bransoletkę.
niebieska y sow
MK: Możesz nam szybciutko pokazać, w którym momencie nakłada się taką przekładkę?


AWN: Przekładamy dwa razy przez tego słonika rzemień i wiążemy supełki.


MK: Po dwóch stronach tego słonika… Aga, opowiedz nam jeszcze krótko, jak mamy zakończyć nasze bransoletki sznurkowe. Ponieważ, wiadomo, że taką biżuterię robi się bardzo łatwo, ale zakończenia robią różnicę, szczególnie w rzemieniach, które są w środku białe.


baner_600_300_px_v1


AWN: Kolejnym elementem, który może nam dodatkowo ozdobić bransoletkę sznurkową  to końcówki, którymi przy okazji zasłaniamy obcięty rzemień. Tutaj zastosowałam końcówki i do wklejania i do zacisku. To są takie końcówki, które są zaślepkami. One nie mają uszka. Natomiast jeśli używamy końcówki do wklejania, która ma ucho, które najczęściej służą do łączenia z zapięciami, ale tutaj możemy sobie zakończyć w ten sposób rzemień, podczepić kółeczko montażowe i do tego malutką zawieszkę. W pasarcie mamy na przykład takie super malutkie serduszka albo kropelki.


MK: Dla wielbicielek sznurków, mamy inną formę wykonania tych bransoletek. Są tutaj inne sploty i inne połączenia niż znamy z tych letnich stylizacji.
czarna z kwadratem
AWN: To jest wykonane z jednego kawałka sznurka i troszkę innych węzłów przesuwnych, niż te które pokazałam na początku. Przekładamy sznurek przez otwór w zapięciu i nakładamy przekładkę.


MK: To, o ile się nie mylę, jest…


AWN: Zapięcie toggle. Wykorzystałam to zapięcie jako element ozdobny tej bransoletki.
Potrzebujemy, 40, może nawet 35cm sznureczka. Ja natomiast powiem szczerze, zawsze zaczynam od 50 i sobie przycinam, bo jest mi łatwiej zrobić końcówki. Z jednej końcówki tworzymy pętelkę i ją owijamy.
DSCF0465
MK: To są dwa okrążenia?


AWN: To są trzy okrążenia i po tym trzecim okrążeniu musimy sznureczek przeprowadzić przez tę pętelkę. Zaciskamy te pętelkę i powstaje na prawdę mocny węzełek. Postępujemy dokładnie tak samo z drugą stroną. Zakończyłam sznureczki, żeby się nie rozplatały, klejem magic’iem. Ten klej po wyschnięciu robi się przezroczysty i go nie widać. Można też wykorzystać lakier do paznokci, który jest przezroczysty.


MK: A powiedz, jak wykonać bransoletkę, gdzie splot jest tylko z jednej strony. Widzę, że tutaj wykorzystałaś przekładki, gdzie jedna pełni funkcję właśnie blokady.
czarna przekladki z srecami
AWN: Możemy wykorzystać dwie przekładki, gdzie jedna będzie pełniła funkcję węzła, czyli ta bransoletka będzie się opierała na jednym węźle przesuwnym. Drugi węzeł przesuwny zastąpimy przekładką. A ta druga przekładka będzie naszym ozdobnikiem.


MK: Na tej samej zasadzie, widzę, że wykonałaś bransoletkę z rzemienia plecionego. Czyli technika jest dokładnie ta sama, tylko znów, wykorzystane inne elementy. Natomiast całe wykonie jest na podstawie tego samego splotu. Na podstawie tego samego splotu, wykonałaś bransoletkę, która jest wykonana z kilku sznureczków. Możesz nam powiedzieć jak to zrobiłaś?
czarna z aniolkiem2
AWN: Ta bransoletka, podobnie jak wcześniejsze, jest oparta na dwóch przekładkach. Z tym że, wykorzystałam sznureczek, który przeprowadziłam kilkukrotnie przez te przekładki.
czarna sznurkowa dwie przekładki okragłe
MK: Widzę, że masz tu bransoletki, które są asymetryczne. Czy to jest jakieś trudniejsze, jak to zrobić?

serce cyrkonie2
AWN: Troszeczkę inaczej wykorzystujemy to wiązanie. Sznureczki są dwóch kolorów, tak aby kompozycja była asymetryczna – mniej więcej 25cm. Czyli jak je złożymy po ok 12-13cm po każdej stronie. I wtedy wiążemy supełek prosty na każdym z tych końców.MK: A czy ta radosna i dziecięca bransoletka jest zrobiona na podstawie splotu pierwszego czy drugiego?
zolta
AWN: To jest splot drugi. Wykorzystałam koraliki z literkami, zawieszkę, a następnie wykonałam dwa supełki.


MK: wszystkie produkty z których Agnieszka wykonała bransoletkę są dostępne w sklepie pasart.pl. Jeśli macie ochotę na więcej kursów, tutoriali wykonania biżuterii, zapraszamy Was serdecznie na blog.pasart.pl. Jeśli chcecie wygrać jedną z bransoletek, którą Aga wykonała, zapraszamy na naszego funpage’a na facebook’u. Życzymy bardzo kreatywnego dnia, cześć!


AWN: Cześć!

Autorem kursu jest Agnieszka Wajzer-Nowak – projektantka, absolwentka poznańskiej ASP, organizatorka i prowadząca warsztaty artystyczne i biżuteryjne.