Agnieszka Wajzer-Nowak, przygotowała dla Was drugą część kursu dla początkujących, w którym pokaże, jak zrobić bransoletkę z rzemienia z karabińczykiem i łańcuszkiem regulacyjnym. Prosty sposób na modną bransoletkę!

 

Produkty potrzebne do wykonania bransoletek:

kurs 2 lista

Rzemień jubilerski – możesz przebierać zarówno we wzorach, jak i rozmiarach rzemieni, dzięki czemu Twoja bransoletka może zyskać wyjątkowy charakter, Agnieszka użyła rzemieni kauczukowych o wielkości 6mm i rzemienia w sówki o wymiarach 5x7mm.

Końcówki do wklejania – otwór końcówek do wklejania powinien odpowiadać grubości rzemienia, ewentualnie być odrobinę mniejszy, jeśli rzemień można “ugnieść” przed wsunięciem do otworu – Agnieszka użyła końcówek o nieco mniejszym otworze.

Karabińczyk – Agnieszka użyła karabińczyka o rozmiarze 16mm.

Kółeczka montażowe – potrzebne Ci będą kółeczka otwarte o rozmiarze 9 i 6mm.

Przekładki jubilerskie – wybierz przekładkę o otworze podobnym do grubości rzemienia, może być odrobinę mniejsza lub większa. Pamiętaj, że kolor metalu przekładki, powinien być taki sam jak kolor końcówek do wklejania, zapięcia i kółeczek.

Łańcuszek – dzięki łańcuszkowi, będziesz mogła dowolnie regulować długość bransoletki. To idealne rozwiązanie jeśli robisz bransoletkę na prezent, a nie jesteś pewna jaki obwód nadgarstka posiada osoba obdarowywana. Poza tym, łańcuszek regulacyjny, sam w sobie stanowi ozdobę bransoletki :).

Łącznik – małe serduszko, które stanowi dodatkową ozdobę łańcuszka regulacyjnego.

Zawieszka – stanowi piękne wykończenie łańcuszka i ułatwia zapinanie bransoletki.

Klej jubilerski – najlepszy będzie niezawodny poxipol

Narzędzia – szczypce z płaskimi noskami ułatwią Ci rozwieranie kółeczek i montowanie zapięcia.

Przydadzą Ci się też: miarka, kawałek sznurka, nożyczki.

 

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek z kursu znajdziecie pod tym linkiem. Pamiętajcie, że kurs służy przede wszystkim nauce techniki, oznacza to, że z materiałami możecie dowolnie eksperymentować, a te użyte przez Agnieszkę to jedynie przykład. Jeśli któregoś z produktów zabraknie, poszukajcie alternatywy lub napiszcie do nas, jeśli będziecie mieć z tym jakąś trudność, wymyślimy coś wspólnie :)!

 

jak_zrobić_bransoletkę_z_kauczuku

 

jak zrobić bransoletkę z łańcuszkiem regulacyjnym

Która bransoletka podoba Wam się bardziej: z zapięciem na karabińczyk czy z zapięciem magnetycznym :)? Czekamy na Wasze komentarze!

jak zrobic bransoletkę

 

 

 

 

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.