Co powiecie na kolejny schemat od Ergane Beading? Ostatni się Wam spodobał, więc Magda postanowiła przygotować dla Was następny. Tym razem jest to również bransoletka z koralików MATUBO. Niezwykle elegancka i efektowna. Więc jeśli macie pod ręką Ginko, Gemduo i Firepolish i chcecie się dowiedzieć jakie magiczne sploty kryje w sobie ta modułowa bransoletka z koralików Ginko to nie zwlekajcie! Igły w dłoń i do dzieła!

Koraliki Matubo to niekończąca się opowieść wzorów i kolorów! Więc jeśli do tej pory nie miałyście n nie pomysłu, to gorąco polecamy Wam ten kurs.

koraliki-ginko

Bransoletka z koralików ginko, czyli jakich materiałów potrzebujesz:
Bransoletka z ginko

Więc chcecie się dowiedzieć jak zrobić bransoletkę z koralików Ginko?

Niezbędne materiały do wykonania tej bransoletki znajdziecie TUTAJ. Nie ograniczajcie się do jednego koloru, Zobaczcie tylko jak świetnie wyszła bransoletka Magdy robiona z kolorowych modułów. Do dzieła! 

KROK 1

Na końcu przygotuj stoper by koraliki nie spadały z bransoletki. Nawlecz  koralik Fire Polish 4mm, dwa Ginko, GemDuo, znowu dwa Ginko.
bransoletka z koralików GINKO

Ważne jest którą stroną nawlekasz koraliki Ginko. Dla ułatwienia podpowiadam że najpierw dwa Ginko od strony wklęsłej,  GemDuo (też zwracaj uwagę czy jest z poprawnej strony), natomiast kolejne dwa Ginko od strony zaokrąglonej.

KROK 2

Powtarzaj nawlekanie koralików według punktu 1 aż otrzymasz odpowiednią długość. Dodaj na końcu korali Fire Polish 4mm.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 3

Nawlecz Toho 11o, Toho 8o (do tego koralika potem dodaje kółeczko z zapięciem ale jeżeli używasz inny rodzaj zapięcia to dodaj zamiast Toho 8o), Toho 11o i przejdź przez koralik Ginko.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 4

Nawlecz Ginko (od strony wklęsłej), przejdź przez GemDuo, znowu nawlecz Ginko (tym razem od strony wypukłej), przejdź przez Ginko. Nawlecz Fire Polish 4mm i przejdź przez Ginko. Powtarzaj dodawanie koralików na całej długości bransoletki.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 5

Nawlecz FirePolish 4mm, Toho 11o, Toho 8o (do tego koralika potem dodaje kółeczko z zapięciem ale jeżeli używasz inny rodzaj zapięcia to dodaj zamiast Toho 8o), Toho 11o i przejdź przez Ginko.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 6

Dla umocnienia bransoletki obszyj ją ponownie dookoła.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 7

Nawlecz 5x Toho 15o i przejdź przez Ginko, nawlecz FirePolish 3mm, znowu przejdź przez Ginko i nawlecz 5x Toho 15o.
bransoletka z koralików GINKO

Uwaga:  Czasem powłoka Toho 15o sprawia że są grubsze i należy dodać wówczas zamiast po 5 koralików to tylko 4. Chodzi o to by nie były za ciasno. Jeżeli będą za ciasno to bransoletka może falować.

KROK 8

Powtórz krok 7 po całej stronie bransoletki.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 9

Przejdź na drugą stronę bransoletki i kontynuuj dodawanie koralików.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 10

Dla umocnienia bransoletki, obszyj ją jeszcze raz. Następnie zrób podwójny supełek, przejdź przez kilka koralików i odetnij nić.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 11

Zdejmij stoper, zrób podwójny supełek, przejdź przez kilka koralików i odetnij nić.

Voila! Bransoletka gotowa!

Wiecie już jak zrobić modułową bransoletkę z koralików Ginko?

To koniecznie oznaczcie Wasze prace #kurspasart. Łatwiej będzie nam je znaleźć. A może Twoja pojawi się na naszym Instastory? 😀

Nabraliście ochoty na więcej na biżuterię z koralików z rodziny MATUBO? To może się skusicie na:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

Kiedyś przypadkiem wpadł mi rąk magazyn z piękną koralikową bransoletą… i tyle wystarczyło.  😉  Dwa lata później mój projekt wraz z instrukcją zostały opublikowane w tym magazynie.
Tworzę, projektuje, pisze instrukcje, prowadzę warsztaty z koralikowania. Robię to wszystko bo lubię.  Zachęcam do zajrzenia na mój fanpage, gdzie publikuje moje prace – Ergane Beading