Dziś pokażemy Wam jak zrobić bransoletkę z rzemienia z kaboszonem. Kaboszony z kotem, sową, wąsami, a może we we wzory geometryczne? Jeśli chodzi o obrazki do kaboszonów, macie pełną dowolność! Te cudowne elementy, przez dzieci nazywane „kapselkami” (tak, tak, można nimi grać, jak kiedyś w kapsle :)), są najważniejszym i najbardziej widocznym elementem biżuterii – nawet jeśli mają tylko 12mm! Zobacz, jak można je wykorzystać.

jak zrobić bransoletkę z rzemienia

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć potrzebne materiały:

Kaboszony z ulubionym motywem – do wyboru masz całą gamę wzorów – nie ograniczaj się :). W naszej bransoletce wykorzystujemy kaboszony o wielkości 12mm.
Rzemienie płaskie zamszowe – kolor rzemienia dobierz do koloru kaboszona,
Baza do kaboszonów – przekładka lub zawieszka. Dobierz bazę do wielkości kaboszona.
Karabińczyki – elementy metalowe dobierz do koloru bazy kaboszona. U nas jest to antyczny brąz,
Końcówki do wklejania – płaskie,
Łańcuszek,
Kółeczka montażowe,
Klej jubilerski.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).
jak zrobić bransoletkę z rzemienia

Jak zrobić bransoletkę z kaboszonem?

Przygotuj 4 równe odcinki rzemienia o długości około 17cm. Wklej je do jednej końcówki i poczekaj aż klej wyschnie.
Bazę do kaboszona posmaruj klejem i włóż do niej kaboszon. Po wyschnięciu przełóż bazę przez dwa środkowe rzemienie i przesuń na środek.
Wklej rzemienie do drugiej końcówki, a na koniec dołącz kółeczka montażowe i karabińczyk.
Jeśli lubisz charmsy, dołącz tę małą zawieszkę w okolicy karabińczyka. Pamiętaj, żeby kolorystycznie pasowała do pozostałych metalowych półfabrykatów.
polfrabtykaty do bizuterii

Nie mam przekładki, jak mogę wykorzystać kaboszon?

Baza do kaboszonów, to niezastąpiony element, który ma zastosowanie w każdym rodzaju biżuterii. Mniejszą bazę możesz podczepić na kółeczku montażowym, większe zazwyczaj są z zawieszkami przez które przełożysz rzemień, łańcuszek czy inny materiał.

Jakiego kleju użyć do wklejania kaboszonów?

Wklejając kaboszon do bazy możesz użyć kleju szybkoschnącego – grafika jest na grubym papierze, także nic się z nią nie stanie. Może to być też dwuskładnikowy klej typu poxipol, który wykorzystasz także do wklejenia końcówek lub zapięć do rzemienia czy sznurka.

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.