Zapięcia magnetyczne są mniej kłopotliwe w zapinaniu niż zwykłe karabińczyki. Jednak nie wszyscy się na nie decydują bo czasem może i pomysłu na nie brak. Dlatego Paula spieszy wam szybko z pomocą i pokaże wam jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym. Dodatkowo wykorzysta do tego koraliki Toho Treasure, których wcale nie trzeba stosować tylko do “poważnych” projektów. Sprawdzą się też idealnie w roli pięknej, kolorowej i prostej w wykonaniu bizuterii. Do dzieła nasze początkujące Pasarcianki!

Cześć Kochani! Witam Was na moim kolejnym kursie. Znowu pobawimy się koralikami Toho Treasure. W nowej dostawie Pasart wprowadził naprawdę bajeczne kolory (można się w nich dosłownie zakochać), więc grzechem byłoby ich nie wykorzystać. Zrobimy sobie bransoletkę w wakacyjnym stylu. Będzie prosto, szybko, ale efektownie.

Do pracy potrzebne nam będą:Jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym?

– koraliki Toho Treasure w kilku kolorach
linka stalowa
zapięcie magnetyczne z kilkoma uchwytami
zaciski
– kilka ozdóbek typu zawieszka / chwost + ogniwka do tego
nożyczki
kombinerki

Część produktów do wykonania bransoletki znajdziecie TUTAJ. Ciekawi jesteśmy jaką wy stworzycie biżuterię z użyciem zapięć magnetycznych. Pamiętajcie – rządzi wasza wyobraźnia! Dajcie się jej ponieść!

No to do dzieła!

Na początek tniemy naszą linkę na (minimum) 8 pasków. Długość – nasz obwód nadgarstka + zapas po 10 cm z każdej strony.
jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym?

Bierzemy w ręce nasze zapięcie.
jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym?

Bierzemy pierwszą linkę i zacisk.
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Montujemy linkę na bazie tak by w dwóch miejscach przechodziła przez zacisk. I (bardzo mocno!) zaciskamy. Sprawdzamy czy zacisk tam się nie przesuwa, jeżeli jest ok możemy odciąć nadmiar linki.
jak zrobić bransoletkę z zapi

W ten sposób montujemy nasze pozostałe 8 sznurków.
jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

Gdy mamy już wszystkie zabieramy się za nawlekanie koralików. Ja na każdą linkę przewidziałam inny kolor.
jak zrobić bransoletkę z zapi

Na koniec każdego nawlekania, na szczycie naszej linki montujemy zacisk, tak by koraliki nam nie spadły. Dopiero jak nawleczemy wszystkie linki będziemy je łączyć z drugą stroną bazy.
jak zrobić bransoletkę z zapi

I tak nawlekamy pozostałe.
jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

Teraz gdy mamy już nasze 8 nawleczonych linek będziemy je montować.
jak zrobić bransoletkę z zapi

Zrobimy to metodą na skos. Jeżeli w jednym końcu bazy mamy kolor np. niebieski, to drugi jego koniec montujemy na najniższym oczku drugiej części.
Zdejmujemy prowizoryczny zacisk, nawlekamy kolejny, przewlekamy linkę przez oczko, przewlekamy linkę przez zacisk i kilka koralików Toho. Zaciskamy i odcinamy nadmiar linki.
jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

W ten sposób montujemy wszystkie sznurki.
bransoletka z zapięciem zakładkowym

Na koniec dodajemy ozdóbki jakie przewidziałyśmy dla bransoletki.
bransoletka z zapięciem zakładkowym

I gotowe Mówiłam, że będzie szybko?
bransoletka z zapięciem zakładkowym

bransoletka z zapięciem zakładkowym

bransoletka z zapięciem zakładkowym

Nooo i jak tam? Wiecie już jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym? Nie tak strasznie, prawda? Więc chwalcie się nam waszymi postępami na grupie i oznaczając nas #kurspasart. Na pewno was znajdziemy! 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *