Wygląda na to, że zakochaliście się w obręczach dziewiarskich tak samo jak my. I nic dziwnego – pozwalają na  wydzierganie niesamowitych rzeczy o wiele szybciej i przede wszystkim łatwiej, niż w przypadku klasycznych robótek. Dlatego też pokażę Wam dzisiaj, jak zrobić czapkę na obręczy dziewiarskiej. Cieplutką, zimową czapę z pomponem i co więcej, to będzie czapka z warkoczami bez użycia drutów! Zaciekawieni? To zapraszam ;). 

Materiały potrzebne do zrobienia czapki na obręczy: 

Jak zrobić czapkę na obręczy dziewiarskiej? Czapka z warkoczami bez użycia drutów

 

 

Chcesz zrobić czapkę na obręczy?

Wszystkie materiały, których potrzebujecie do zrobienia własnej czapki, znajdziecie tutaj. Nie przejmujcie się, jeśli zabraknie konkretnego koloru czy rodzaju włóczki, na pewno uda Wam się znaleźć jakiś zamiennik. Zamiast Merino Bulky możecie użyć na przykład Legend Bulky, lub  Shetland czy Merino Exclusive, ale złożonej podwójnie. 

 

 

Jak zrobić czapkę na obręczy dziewiarskiej? Czapka z warkoczami bez użycia drutów

Jak zrobić czapkę na obręczy dziewiarskiej? Czapka z warkoczami bez użycia drutów

Udało się Wam zrobić czapkę na obręczy?

I jak Wam się podoba? Wypróbujecie? 😉 

Wrzucając zdjęcia swoich własnoręcznie wydzierganych czapek nie zapomnijcie oznaczyć ich jako #kurspasart! 😉

A na naszym blogu znajdziesz kilka innych fajnych wpisów o obręczy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.