Choć astronomicznie jeszcze jesień – ja już czuję zimę. A u mnie przejście na czas zimowy oznacza zakopanie się pod kocami i chowanie się pod grubymi warstwami swetrów, czapek i szalików. Oraz nadmierne przytulanie biednego, niewinnego kota. I jeśli są tu jakieś kociary to mam dla Was gratkę – żeby kot grzał Was również na spacerach. Pokażę Wam jak zrobić kocią czapkę na obręczy dziewiarskiej. Co najlepsze każdy początkujący może taką zrobić. 

Taka czapa to super prezent świąteczny. Dla każdego kocio maniaka 🙂

włóczka yarnart

Potrzebujemy niewiele 🙂

Obręcz dziewiarska

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania takiej czapki znajdziecie TUTAJ. Ja wybrałam YarnArt Tweed Country. Jednak pamiętajcie, że możecie wybrać inne włóczki. Najważniejsze na co musicie zwrócić uwagę to to, żeby włóczka była przeznaczona do szydełka o rozmiarze 7,8 mm lub więcej. Jeśli jest cieńsza – musicie zabrać ją podwójnie, więc przydadzą się dwa motki.

czapka z uszami

Kiedy już macie wszystko co potrzebne – możecie oddać się cudownemu relaksowi jakim jest praca na obręczy dziewiarskiej 🙂 To co? Działamy?

Teraz mam nadzieję wiecie jak zrobić puszystą, mruczącą czapkę na obręczy dziewiarskiej 🙂 Jeśli skorzystacie z naszego pomysłu nie zapomnijcie oznaczyć nas #kurspasart . I nie dajcie sobie wmówić, ze takie czapki nie są dla dorosłych 😀 Ja w niej chodzę i kilka osób zapytało mnie gdzie taką kupiłam 🙂

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Justyna Kąkol znana także jako GithagoArt. Miłośniczka kolorowych sznurków i dobrych kamieni. Wraz ze swoim czarnym jak noc kotem tworzy tutoriale poświęcone hand made i DIY. Ciągle wpada na nowe pomysły, które najbliższe otoczenie musi znosić i przyjmować z entuzjazmem. Trochę wiedźma, trochę dziecko kwiatów. Kocham to co robię i chcę zhandmadować świat 🙂