W dzisiejszym kursie DIY, Agnieszka pokaże Wam jak zrobić kolczyki z koralików TOHO. I to nie byle jakie kolczyki, bo dłuuugie, wiszące i… przepiękne! Do ich wykonania potrzeba trochę cierpliwości, ale efekt zdecydowanie jest tego wart. Zobaczcie, to wcale nie takie trudne!

 

Wiszące kolczyki z koralików TOHO, prezentują się pięknie i wbrew pozorom nie są wcale aż tak trudne w wykonaniu. Fakt, wymagają sporej ilości cierpliwości i dokładności, ale z Agnieszką i jej kursem wszystko jest łatwiejsze. A jak coś jest niezrozumiałe, to zawsze można ją spauzować i posłuchać jeszcze raz :), takie zalety youtubowych kursów ;)!

Agnieszka wykonała kolczyki w kolorach brązowo-złoto-turkusowym, ale Wy jak zwykle macie pełną dowolność. Koraliki TOHO występują w wielu pięknych kolorach, na pewno znajdziecie, więc coś dla siebie. Kolczyki w trakcie noszenia pięknie się kołyszą i mienią – po prostu efekt WOW. Możliwości beadingu potrafią zaskoczyć. Do dzieła!

jak zrobić kolczyki z koralików toho

Produkty, których potrzebujecie do wykonania kolczyków:

lista kolczyki długie toho

Koraliki TOHO – w rozmiarze 11. Wybór kolorów jest spory, więc wszystko zależy od Ciebie. U Agnieszki są to koraliki w odcieniach brązu, złotego i turkusu. Proporcje rozkładają się mniej więcej tak: ok 334 koralików brązowych, 108 złotych i 108 turkusowych.

Bigle – od Ciebie zależy czy wybierzesz bigle angielskie czy też bigle klasyczne.

Kółeczka montażowe – jeśli, tak jak Agnieszka, zamierzasz użyć bigli angielskich, dodatkowo potrzebować będziesz 2 kółeczek montażowych.

Nić – powinna być mocna, dobrze sprawdzi się nitka do sztruksu lub skóry.

Igła – musi być na tyle mała, by przeszła swobodnie przez otwór koralika, ale i na tyle duża, by przez jej uszko przecisnęła się nitka. Bez przymiarek się nie obędzie :).

Przydadzą Ci się też nożyczki i szczypce.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

 

 

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania kolczyków znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z produktów zabraknie, pamiętaj, że zarówno z kolorystyką koralików TOHO, jak i bigli, możesz swobodnie eksperymentować. Jeśli pomimo tego czegoś Ci brak, napisz do nas, a z chęcią pomożemy :).

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.