Na pewno słyszeliście o technice granny square i o pięknych projektach, tworzonych ze zszytych ze sobą, małych kwadracików. Są niesamowite, prawda? Dlatego też przygotowałam dla Was dzisiaj kurs granny square krok po kroku – zrobimy sobie troszkę inną i bardziej “zbitą” wariację na temat babcinych kwadratów. Pokażę Wam, jak zrobić taki kwadracik, i jak przerobić kółko na kwadrat, a wy sami ocenicie, czy chcecie zrobić ich więcej. Więc ostatecznie nawet jeśli nie zdecydujecie się zrobić olbrzymiego koca czy swetra, to dowiecie się, jak zrobić kwadratową podkładkę pod kubek na szydełku ;).

Materiały:

  • Yarnart Begonia – lub inna włóczka bawełniana lub akrylowa – w co najmniej dwóch kolorach. U mnie to kolory numer: 326, 6113, 5353, 6322, 6332.
  • Szydełko 3mm.
  • Jak zwykle ostre nożyczki.
  • Igła do włóczki.

Jak zrobić kwadratową podkładkę pod kubek na szydełku? Granny square krok po kroku

Wszystkie materiały, potrzebne do stworzenia własnych, kolorowych podkładek, znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs służy głównie nauce techniki, możecie zdecydować się na zupełnie inne kolory czy rodzaje włóczki. Zamiast Begonii możecie użyć na przykład włóczki Yarnart Jeans, MTP Camilla Batik czy Himalaya Mercan. Na pewno znajdziecie coś dla siebie ;).

 

 

 Jak zrobić kwadratową podkładkę pod kubek na szydełku? Granny square krok po kroku

 

Jak zrobić kwadratową podkładkę pod kubek na szydełku? Granny square krok po kroku

 

Co sądzicie o takich podkładkach? Zrobicie własne? 😉

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.