Piórka są bardzo popularnym motywem już od jakiegoś czasu. Nic w tym dziwnego bo każde – naturalne, makramowe, szydełkowe iiii koralikowe – wyglądają niezwykle efektownie, lekko i niepowtarzalnie. Dlatego razem z Moniką Wojdyła zrobimy razem kolczyki z koralików TOHO™. Mamy nadzieję, że spodobają wam się one tak samo jak nam. Zaczynamy!

Motyw piórka chodzi już za mną od jakiegoś czasu. Miałam ochotę na makramowe pióra, jednak jak to bywa w przypadku rasowego koralikomaniaka – TOHO zwyciężyły. Tym oto sposobem zrobię z wami lekkie i zwiewne kolczyki piórka. Przyznaję, trzeba mieć do nich trochę więcej cierpliwości ale jakże ładnie potem prezentują się na uszach. Warto! 

Co będzie nam potrzebne?
piórka z koralików TOHO

koraliki TOHO™ w rozmiarze 11/0 w dwóch kolorach- ja wybrałam SILVER LINED FROSTED / LT SAPPHIRESILVER-LINED FROSTED / ROSALINE 
nić do beadingu – u mnie jest to BEADALON™ NYMO B
igły do beadingu
dwie szpilki – haczyki
bigle do kolczyków
kulki w rozmiarze 8mm
nożyczki
mata 
– i obowiązkowo zawsze u mnie kawa i ciastko. 😉

Wszystkie niezbędne produkty do wykonania piórek znajdziecie TUTAJ. Mamy nadzieję, że kurs zainspiruje was do stworzenia swoich wersji kolorystycznych piórek. A może znajdziecie dla nich inne ciekawe zastosowanie? 

A więc jak zrobić piórka z koralików TOHO?

Na nić musimy nabrać 4 TOHO w jednym kolorze.
piórko z koralików TOHO

Zawiązujemy supełek. Cały czas będziemy wszystko mocno zaciskać nici żeby piórka były sztywne. 
piórko z koralików TOHO

Gdy już mamy pierwsze oczko przechodzimy nitką tak aby wychodziła nam z koralika naprzeciw supełka.
Nabieramy 3 TOHO i przechodzimy raz jeszcze przez ten sam koralik, z którego wychodzi nasza nitka. Mamy drugie oczko. Cały czas mocno uciągamy. To bardzo ważne! 
piórko z koralików TOHO

piórko z koralików TOHO

Nasza nitka musi wychodzić z środkowego koralika na samym dole. Nabieramy 3 TOHO i jeszcze raz przechodzimy przez ten sam koralik.
piórko z koralików TOHO

Robimy tak 15 oczek. Cały czas mocno uciągając. Na końcu będzie szesnaste oczko składające się z 4 TOHO. Na nim zawiesimy później naszą kuleczkę na haczyku.
piórko z koralików TOHO

Teraz będziemy się przesuwać w dół dodając po bokach części naszego piórka. Będą wychodzić z bocznych koralików naszych pętelek. Zaznaczyłam te koraliki kropkami. I tak do samego dołu będziemy dodawać w tych miejscach, po obu stronach “wypustki” piórka.
A więc nabieramy 2 TOHO jednego koloru i 1 TOHO innego. 
piórko z koralików TOHO

Przechodzimy igłą przez dwa koraliki TOHO (pomijamy zawsze jeden zewnętrzny, który jest innego koloru) wbijając się raz jeszcze w koralik z którego wychodziła nam nitka. I przechodzimy na drugą stronę nitką po koralikach zaznaczonych kropkami. Pamiętamy o mocnym uciąganiu. 🙂 
piórko z koralików TOHO

piórka z koralików TOHO

piórka z koralików TOHO

Teraz tak samo jak wcześniej nabieramy koraliki w sekwencji 2+1 i przechodzimy igłą z powrotem pomijając jeden koralik. który będzie naszym stoperem. piórka z koralików TOHO

Naszą nitką musimy przejść do zewnętrznego koralika pętelki niżej. Przechodzimy igłą przez koraliki zaznaczone kropkami.piórka z koralików TOHO

Gdy nasza nitka wychodzi z zewnętrznego koralika niżej nabieramy również sekwencję 2+1.
piórka z koralików TOHO

I przechodzimy znowu tylko przez dwa koraliki oraz przez trzy koraliki naszej pętelki tak żeby znaleźć się po drugiej stronie. Moooooocno uciągamy.piórka z koralików TOHO

piórka z koralików TOHO

Nabieramy sekwencję 2+1 i tak samo przechodzimy przez koraliki dostając się do pętelki niżej. 
piórka z koralików TOHO

Robimy kolejne “wypustki” analogicznie do pierwszych. Niżej rozpisałam sekwencję po ile koralików trzeba dodawać aby wyszedł nam kształt mniej więcej piórka. Pierwsza liczba to oczywiście koraliki piórka, druga to “stoper”.
piórka z koralików TOHO

piórka z koralików TOHO

piórka z koralików TOHO

piórka z koralików TOHO

piórka z koralików TOHO

Na samym dole nitka musi wychodzić nam z środkowego koralika. Na końcówce naszego piórka dodajemy jeden koralik.
piórka z koralików TOHO

Na haczyk zakładamy kuleczkę. Wyginamy loopiki i zakładamy na piórko. Montujemy bigiel iiii pierwsze gotowe. Jeśli ładnie się mnie słuchałyście i cierpliwie naciągałyście nitkę, to piórko będzie sztywne. Noooo to co teraz? Drugie?? 🙂 
piórka z koralików TOHO

piórka z koralików TOHO

piórka z koralików TOHO

Wiecie już jak zrobić piórko z koralików TOHO. Mamy nadzieję, że wystarczyło wam cierpliwości i stworzyłyście piękną parę kolczyków. Piórka można wykorzystać również jako zawieszkę naszyjnika i na wiele, wiele innych sposobów. To wszystko zależy od was. My będziemy uważnie wyszukiwać waszych piórek z koralików TOHO dlatego oznaczajcie wasze prace hasztagiem #kurspasart.


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

 

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.