Dzierganie na drutach to jedna z tych czynności, co do których wiele osób jest uprzedzonych. Że niby trudne, że skomplikowane, że monotonne… A ja udowodnię Wam dzisiaj, że wcale tak nie jest, a nauka robienia na drutach to sama przyjemność! Przygotowałam dla Was kurs, w którym pokażę jak zrobić szalik na drutach krok po kroku, pętelka po pętelce. Zrobimy sobie mięciutki, ciepły szalik najprostszym ściegiem francuskim – czyli nauczymy się robić oczka prawe – i gwarantuję, że jak już zaczniecie, to nie będziecie mogli się oderwać. Zapraszam! 

Będziemy potrzebować: 

  • Włóczki! Ja w kursie wykorzystałam włóczkę Himalaya Everyday Big, kolor 70820, ale wy jak najbardziej możecie wybrać sobie inną ;).
  • Drutów dziewiarskich, dopasowane wielkością do włóczki – najlepiej takie, jakie poleca producent. 
  • Ostrych nożyczek.
  • Igły do włóczki.

Jak zrobić szalik na drutach krok po kroku? Nauka robienia na drutach - oczka prawe

Wszystkie materiały, których możecie potrzebować do wykonania szalika, znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs ma na celu głównie naukę techniki, możecie ze spokojem dobrać własne kolory i rodzaj włóczki ;).

Jaka włóczka na szalik? 

Na pierwsze próby najlepiej wybrać dosyć grubą włóczkę – najlepiej by było, żeby miała najwyżej 150 metrów w 100g. Everyday Big, której użyłam w kursie, ma 80 metrów w 100 gramach, więc robótki naprawdę szybko przybywa. To jest akurat włóczka akrylowa, która bardzo dobrze znosi ewentualne prucie, ale jeśli szukacie czegoś bardziej wełnianego, to możecie wypróbować Yarnart Merino Bulky albo Legend Bulky. Ważne też, żeby włóczka była dosyć zbita i jednolita – różne wełenki czy moherki o nieregularnej budowie są świetne, ale może niekoniecznie na pierwsze próby ;). 

 


 

Jak zrobić szalik na drutach krok po kroku? Nauka robienia na drutach - oczka prawe

Jak zrobić szalik na drutach krok po kroku? Nauka robienia na drutach - oczka prawe

 

I jak? Udało się? Koniecznie dajcie znać, jak Wam poszło. Będzie nam też bardzo miło, jeśli zdjęcia gotowej pracy oznaczycie jako #kurspasart ;)

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.grupa pasart

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.