Ilość rzeczy, które można stworzyć za pomocą makramy jest ogromna! Robiliśmy już bransoletki (i to nie raz, zobaczcie!), robiliśmy naszyjniki, breloczki, ba, robiliśmy nawet makramowe ozdoby na ścianę. A dzisiaj dla odmiany zrobimy uchwyt na doniczkę z makramy, żeby dać więcej przestrzeni naszym roślinkom;). Nagrałam dla Was wideo, w którym zobaczycie, jak zrobić wiszący kwietnik z włóczki lub t-shirt yarnu. To co, robicie ze mną? 😉

Materiały:

  • Włóczka Yarnart Eco-Cotton XL, u mnie w kolorze numer 770.
  • Doniczka, którą chcemy zawiesić – moja ma średnicę ok. 17cm.
  • Ostre nożyczki.
  • Miarka albo długa linijka.

Wszystkie włóczki, odpowiednie do tego projektu, zebrałam dla Was pod tym linkiem. Nie przejmujcie się, jeśli nie uda się Wam upolować konkretnego koloru – na pewno wybierzecie coś dla siebie. Zamiast Eco-Cotton XL możecie użyć na przykład t-shirt yarnu Yarnart Maccheroni, włóczki Yarnart Macrame albo Himalaya Home Cotton – zasada działania będzie taka sama ;).

 

 

Jak zrobić wiszący kwietnik z włóczki? Uchwyt na doniczkę z makramy

Jak zrobić wiszący kwietnik z włóczki? Uchwyt na doniczkę z makramy

 

Jak Wam się podoba? Piszcie, a jeśli skorzystacie z naszego kursu, to nie zapomnijcie oznaczyć zdjęć jako #kurspasart.

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.