Pogoda za oknami jeszcze do końca nie zdecydowała, czy mamy lato czy jesień… Ale nie zaszkodzi zacząć się już na tę jesień szykować ;). W związku z tym plan na dzisiaj to jesienna czapka na szydełku. Nagrałam dla was kurs, w którym stworzymy sobie taką szydełkową czapkę krok po kroku. Dodamy trochę ażurów, trochę prześwitów, żeby nie było ani za nudno, ani za ciepło – taka szydełkowa czapka na jesień będzie jak znalazł!

Materiały:

  • Włóczka Himalaya Padisah – u mnie kolor nr 50222, czyli takie brązowo-niebiesko-różowe melanże. Jeden motek spokojnie nam wystarczy ;).
  • Szydełka w dwóch rozmiarach: 4,5 i 5mm. Ja używam swojego niezastąpionego zestawu szydełek ;).
  • Ostre nożyczki.
  • Igła do włóczki.

Wszystkie materiały, potrzebne do stworzenia czapki, znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs służy głównie inspiracji – równie fajny efekt możecie uzyskać, używając innych kolorów czy rodzajów wlóczek – nie bójcie się eksperymentować. Himalaye możecie zastąpić na przykład włóczką Yarnart Magic lub Magic Fine, taka czapka mogłaby wyglądać świetnie też z MTP Anemos albo Yarnart Everest. Na pewno znajdziecie coś dla siebie ;).

 

 

Jesienna czapka na szydełku. Szydełkowa czapka krok po kroku.

Jesienna czapka na szydełku. Szydełkowa czapka krok po kroku.

  Jesienna czapka na szydełku. Szydełkowa czapka krok po kroku.

A jak wasze przygotowania do jesieni? Piszcie i nie zapomnijcie o oznaczaniu zdjęć jako #kurspasart 😉

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.