Koraliki uzależniają! Ale to bardzo dobre uzależnienie – poprawia nastrój, relaksuje, sprawia, że mamy niepowtarzalną biżuterię nooo i pomaga znaleźć nowych, równie zakręconych przyjaciół. Więc jeśli jeszcze się wahacie i nie wiecie czy dacie radę, to koniecznie spróbujcie zrobić te piękne koralikowe kolczyki. Paula krok po kroku przeprowadzi Was koralik po koraliku i mamy nadzieję, że tym samym zarazi Was miłością do beadingu. 

Hej Kochani!

Zarezerwujcie sobie dla mnie godzinkę, bo ruszamy z nowym kursem. Będzie minimalistycznie, ale z efektem „wow!” i tak. Znowu igła, nie szydełko 😉

Zainteresowani? No to do dzieła.

szklane perły

Zajrzyjcie w swoje zapasy koralików, do pracy potrzebne nam będą:

Chcecie zacząć przygodę z rękodziełem i zrobić koralikowe kolczyki?

Koniecznie wpadajcie po produkty TUTAJ. Nie koniecznie musicie użyć tych samych materiałów co Paula. W naszym sklepie znajdziecie mnóstwo innych koralików, które pozwolą Wam stworzyć niepowtarzalny wygląd stworzonej przez Was biżuterii. Także nie bójcie się eksperymentów! 

Gotowi? Wszystko przygotowane? Kawka jest? No to zaczynamy!

KROK 1

Odcinamy ok 50cm nici i nawlekamy na igłę.

Nabieramy 6 koralików TH11/0 i dwukrotnie przechodzimy przez nie samą nicią, tak by powstał nam „kwiatuszek”.
Koralikowe kolczyki

KROK 2

Wychodzimy igłą spomiędzy koralików TH11/0 i nawlekamy na igłę koralik okrągły 4mm i koralik TH8/0. Następnie wbijamy się igłą w koralik 4mm który dodaliśmy i w sąsiadujący koralik TH11/0. 
Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

KROK 3

Powtarzamy dodawanie koralików jeszcze 5 razy.
Koralikowe kolczyki

KROK 4

Gdy dojdziemy do końca okrążenia prowadzimy igłę tak by wyszła nam z pierwszego koralika TH8/0 który dodaliśmy w poprzednim okrążeniu.

Teraz będziemy dodawać „niekoniecznie okrągłe” koraliki 4mm. Nawlekamy koralik i prowadzimy igłę do kolejnego koralika TH8/0. Manewr powtarzamy tak by dodać łącznie 6 koralików 4mm. 
Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

KROK 5

Teraz przechodzimy samą nicią, przez całe okrążenie tak by wzmocnić naszą robótkę. Po naciągnięciu nici nasz kwiatuszek zrobi się bardziej 3D 😉

KROK 6

Pora na łezkę. Wychodzimy igłą z koralika TH8/0. Nawlekamy 2 koraliki TH11/10 -> łezkę -> i kolejne 2 koraliki TH11/0. Przechodzimy przez koralik TH8/0 z drugiej strony i 2-3 razy przechodzimy samą nicią.
Koralikowe kolczyki

KROK 7

Jeżeli chcecie wersję „clasic” to na tym w zasadzie kończymy nasza pracę. Możemy wrócić igłą do góry i zabezpieczyć nić, schować ją i zamontować bigiel.

Ale możemy też wykonać ozdobne pikotki. Jeżeli chcecie, to w ostatnim okrążeniu w każdym koraliku TH 8/0 dodajemy 3 koraliki TH11/0, wbijamy się w ten sam koralik TH8/0. 
Koralikowe kolczyki

KROK 8

I tak łącznie 4 razy (bez pikotek zostawiamy koralik TH8/0 znajdujący się w linii prostej nad łezką – tam montujemy bigiel). Wybór wersji pozostawiam Wam. 
Koralikowe kolczyki

KROK 9

Na koniec montujemy kółeczko i bigiel w szczytowym koraliku nad łezką (ten bez pikotki). I pierwszy kolczyk mamy gotowy. 
Koralikowe kolczyki

Szybko poszło prawda?

No to robimy drugi.

I tak oto, mamy już 2 urocze kolczyki.
Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

Pozostaje nam tylko je sfotografować i pochwalić się efektem na naszej pasartowej grupie 😉 Potem można już swobodnie nosić 😉

Dzięki za uwagę!  

Podobają Wam się koralikowe kolczyki, które zaprezentowała Wam Paula?

Czekamy na wasze wersje! Liczymy na mnóstwo kolorowych wersji. Będziemy ich szukać pod hasztagiem #kurspasart

Po tym wpisie koraliki na pewno Was wciągną dlatego od razu klikajcie w te wpisy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *