Dziś prezentujemy bransoletkę idealną na lato, wykonaną w technice spopularyzowanej przez projektantkę Chan Luu. Obecnie Chan Luu to nie tylko nazwisko projektantki ale nazwa luksusowej marki bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych. Bransoletki tego typu pokochało wiele gwiazd takich jak np. Rihanna, Lady Gaga, czy Jennifer Aniston. Jednak nie trzeba wydawać fortuny by mieć podobną. W prosty sposób można wykonać ją samemu. Wachlarz możliwości doboru materiałów, długości i kolorów jest ogromny i tylko od nas samych zależy jaki efekt końcowy uzyskamy. Ja wykonałam dwie bransoletki w naturalnych kolorach idealnie pasujących do stylu boho. Zapraszamy do kursu przygotowanego przez Kasię!

 

 

Potrzebne materiały:

1. Grubszy sznurek przycinamy na długość ok. 80cm. Przewlekamy przez niego kulkę posrebrzaną a następnie składamy sznurek na pół.

2. Cienki sznurek również składamy na dwie równe części i obwiązujemy nim gruby sznurek.

3. Następnie wykonujemy jeszcze jeden węzeł ze wszystkich sznurków, tak by powstała nam pętelka z kulką posrebrzaną pośrodku.

4. Przed rozpoczęciem nawlekania koralików oplatamy dwukrotnie gruby sznurek cieńszym.

5. Następnie jeden koniec sznurka przewlekamy przez otwór koralika z jednej strony. Z drugiej strony koralika przewlekamy drugi koniec sznurka.

6. Ściągamy mocno sznurki, tak aby koralik równo przylegał do grubszych sznurków.

 

7. W ten sam sposób nawlekamy pozostałe koraliki. Należy pamiętać aby przed każdym koralikiem cienkie sznurki zawinąć pod grubszym sznurkiem.

8. Po nawleczeniu wszystkich koralików związujemy cienki sznurek wokół grubszego. Obcinamy jego końce, supełek zabezpieczamy klejem.

9. Grubsze końce sznurka również związujemy zostawiając oczko, przez które będziemy przekładać kółko posrebrzane. Obcinamy go po skosie na ok. 2cm długości.

10. Gotowa bransoletka.

 

Bransoletki oczywiście możemy łączyć lub tworzyć je dłuższe, żeby uzyskać ciekawe efekty!