Zapraszam na kolejny kurs przygotowany przez Dorotę!

 

Zapraszam do lektury!

Potrzebne materiały:

1.Pięć skórzanych rzemieni dzielimy na pół, następnie łączymy je wiążąc supeł na wszystkich naraz. Nasza baza bransoletki teraz składa się z 10 odcinków rzemieni, które możemy zagospodarować, dla ułatwienie będę numerować je od prawej do lewej strony.

2. Przez dziurkę koralika 14mm przewlekamy trzy rzemienie leżące na skraju bazy  – zarówno z jednej ( rzemienie 1,2,3),  jak i z drugiej strony( rzemienie 8,9,10). Pozostałe środkowe 4 odcinki rzemieni przewlekamy przez największy koralik – 18mm.

3. Przez dziurkę kolejnego koralika 8mm przewlekamy dwa rzemienie (nr 2,3). Najbardziej skrajny na tym etapie pozostaje pusty.

4.Przez kolejny koralik koralik 14mm przewlekamy dwa rzemienie – 1 i 2.

5. Przez dziurkę następnego koralika 8mm przekładamy rzemień 3 i 4.

6. Wszystkie te czynności powtarzamy analogicznie po drugiej stronie szkieletu bransoletki.

7. Rzemień 2 i 3 przewlekamy przez otwór koralika 8mm, to samo robimy z rzemieniem 4 i 5. Za każdym razem pamiętamy o analogicznych czynnościach po drugiej stronie bazy bransoletki.

8. Cztery środkowe odcinki rzemienia przewlekamy przez otwór największego koralika.

9. Następnie powtarzamy wszystkie kroki od początku, starając się tworzyć układ odbicia lustrzanego – drugi duży koralik uznajemy za środek bransoletki. Nie musimy się jednak martwić jeśli struktura zostanie zmieniona, ponieważ może to nadać dodatkowo oryginalności i niepowtarzalności fasonowi naszej bransoletki 🙂

10. Długość bransoletki dobieramy indywidualnie, tak aby pasowała wielkością na nasz nadgarstek.

11. Kiedy nawleczemy już wszystkie koraliki, na końcu wiążemy supeł ze wszystkich rzemieni, tak aby uniemożliwić przesuwanie się koralików.

12. Odcinamy nadmiar rzemienia.

13. Wklejamy rzemienie w końcówkę zarówno z obu strony bransoletki.

14. Na obu końcówkach mocujemy kółko.

15. Po jednej stronie do kółeczka doczepiamy karabińczyk i… gotowe!

 

Kilka zdjęć gotowej bransoletki: