Ostatnie naszyjniki przygotowane dla Was przez Kasię cieszyły się dużą popularnością, dlatego dziś mamy kolejny projekt!

 

 

 

 

Potrzebne materiały:

1. Wykonanie naszyjnika rozpoczynamy od nawleczenia wszystkich koralików na szpilki haczyki. Nawlekamy je pojedynczo, po jednym koraliku na każdej szpilce. Na końcu każdej szpilki za pomocą szczypiec okrągłych wykonujemy niedomknięte oczko.

 


2. Do kółka sprężynki zaczepiamy kolejno sześć koralików na szpilkach. W ten sposób powstanie pierwszy kwiatek, do którego będziemy doczepiać kolejne.

 


3. Do jednej ze szpilek doczepiamy kolejne kółko sprężynkę i ponownie zaczepiamy koraliki. Jednak tym razem tylko pięć. W ten sposób połączone zostały dwa kwiatki.

 


4. Do dwóch bocznych koralików kwiatków doczepiamy kolejne kółko, łącząc je w ten sposób z sobą . Będą one elementem kolejnego kwiatka. Dodatkowo doczepiamy jeszcze dwie szpilki z koralikami.

 


5. Aby naszyjnik był symetryczny należy pamiętać, by wykonywać te same czynność po obu jego stronach.

 


6. Górny koralik łączymy z kolejnym kółkiem. Doczepiamy kolejne cztery szpilki z koralikami. Dolne szpilki łączymy z niższymi, bocznym kółkami.

 


7. Uzupełniamy boczne kółka koralikami tak by w sumie na każdym znajdowało się ich w sumie sześć.

 


8. Do górnej krawędzi naszyjnika doczepiamy po obu stronach kolejne kółka. Dokładamy po koraliku, te z kolei łączymy z dwoma koralikami z niższych kwiatków. Zaczepiamy jeszcze dwa koraliki .

 


9. Rozbudowujemy naszyjnik o kolejne dwa kwiatki łącząc ze sobą poszczególne ramiona.

 


10. Wszystkie ramiona kwiatów należy połączyć ze sobą w taki sposób aby żaden nie pozostał „luźny”, z wyjątkiem jednego koralika na dole. Dzięki temu naszyjnik będzie się ładnie układał w rozłożystą sieć.

 


11. W miarę jak rozbudowujemy naszyjnik stopniowo odejmujemy ilość dodawanych koralików tak by z całości powstał trójkąt .

 


12. Do górnej krawędzi dodajemy z obu stron dodatkowo po jednym koraliku.

 


13. Odcinamy dwa odcinki łańcuszka o równej długości. Po jednej stronie montujemy kółka, które mocujemy na górnych krawędziach naszyjnika.

 


14. Na końcu montujemy zapięcie skręcane.

 


15. Gotowy naszyjnik.