Agnieszka pokaże Wam dziś jak zrobić naszyjnik z rzemieni szytych. W większości projektów wykorzystywane są one do wykonania bransoletek, ale Aga znalazła sposób na ciekawy i lekko wyglądający naszyjnik.

W poprzednim kursie pokazywaliśmy jak zrobić bransoletkę w stylu boho, teraz zajmiemy się naszyjnikiem. Bransoletka została wykonana z ciemnymi i masywnie wyglądającymi półfabrykatami, tym razem stawiamy na lekkość i jasne kolory.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Produkty, które potrzebujesz do wykonania naszyjnika:

Rzemienie szyte – w naszym kursie używamy montezuma z azteckim motywem ale może to być każdy inny rzemień szyty lub okrągły.
Końcówki wklejane około 13mm – rzemień jest szeroki, zatem końcówki muszą mieć duży otwór wewnętrzny,
Kółeczka montażowe,
Łańcuszek,
Klej,
Narzędzia,

jak zrobić naszyjnik

Jak zrobić naszyjnik z rzemieni?

Do zrobienia naszyjnika potrzebujesz około 3 metrów rzemienia w 3 kawałkach. Pierwszą czynnością jest wykonanie splotu w kształcie precla. Ważne jest aby ładnie go ułożyć, to znaczy poobracać szwy tak, aby był niewidoczne. Splot składa się aż z 4 rzemieni, zatem postaraj się aby wszystkie równo się układały.
Jeśli chcesz aby splot był pośrodku utnij równe odległości rzemieni. W naszym przypadku, naszyjnik będzie asymetryczny zatem odległości końców od splotu, będą różne po dwóch stronach.
Opleć delikatnie rzemienie wokół siebie i wklej w końcówki. Rzemienie oplatamy po to, aby żaden z rzemieni nie odstawał i żeby tworzył się ładny łuk.
Następnie dopasuj długość łańcuszka i połącz z końcówkami.

Do czego pasuje naszyjnik boho?

Niemalże do każdej lekkiej sukienki :). Boho brzmi, jak wystudiowany i mocno przemyślany styl, natomiast w rzeczywistości to bardzo łatwa do skompletowania kreacja. Do tego pasuje do każdego typu urody. Idealnie sprawdza się dla blondynek i rudowłosych, ale szatynki nie mają się czego obawiać!
Lekka, najlepiej szyfonowa lub bawełniana sukienka, to podstawa stylizacji boho. Do tego sandałki typu rzymianki lub zamszowe półbuty i kolorowa biżuteria. Poza rzemieniami azteckimi możesz dołączyć łańcuszki, bo boho lubi dzwonić :).

diy naszyjnik boho

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.