Agnieszka Wajzer-Nowak pokaże Wam dziś, jak przy pomocy makramy opleść kamień o nieco bardziej regularnym kształcie. Efektem końcowym naszego kursu będzie wyjątkowy naszyjnik DIY. Zapraszamy!

Makrama to wspaniała technika, przy pomocy której stworzyć możemy właściwie wszystko: naszyjniki, bransoletki (koniecznie zajrzyjcie do naszych poprzednich makramowych kursów, które znajdziecie tutaj) a nawet takie akcesoria jak torebki :). Choć wymaga wiele cierpliwości i precyzji, nie zrażajcie się pierwszymi niepowodzeniami – tu jak w każdej innej dziedzinie, praktyka czyni mistrza. Ćwicząc szybko złapiecie wprawę, więc sznurki w dłoń i do dzieła!

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

makrama agat

Kamień naturalny – prezentowaną przez Agnieszkę techniką obszyć możesz właściwie każdy kamień o w miarę regularnym kształcie. U nas jest to agat w formie plastra o wymiarach około 25x35mm.

Sznurek nylonowy – grubości 1mm

Końcówki do biżuterii – końcówki do wklejania o otworze 3mm, potrzebne jeśli chcemy nasz naszyjnik zapinać na zapięcie toggle lub karabińczyk. Jeśli zdecydujemy się na zapięcie magnetyczne, końcówki nie będą potrzebne.

Klej jubilerski – np. niezawodny poxipol

Kółeczka montażowe – potrzebne do zamontowania zapięcia toggle lub karabińczyka

Zapięcie do biżuterii – u Agnieszki jest to zapięcie typu toggle, ale zamiast niego równie dobrze sprawdzi się zapięcie magnetyczne o otworze 3mm. W takim przypadku do wykonania naszyjnika nie potrzebujemy końcówek do wklejania ani kółeczek montażowych.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z nich zabraknie, śmiało poszukaj dla niego alternatywy w pasartowej ofercie. Pamiętaj, że z materiałami użytymi do kursu możesz dowolnie eksperymentować – opleść inny kamień, wybrać sznurek o innym kolorze czy powiesić zawieszkę na łańcuszku lub rzemieniu. Jeśli pojawią się u Ciebie jakieś wątpliwości odnośnie doboru alternatywnego produktu, napisz do nas, chętnie pomożemy :). Powodzenia!

 

Jak Wam się podoba taka technika oplatania kamieni i co myślicie o efekcie końcowym, czyli naszym naszyjniku :)? Czekamy na Wasze komentarze i sugestie!

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.