Gwiazdą tego kursu jest makrama krok po kroku. Zaprezentuje Wam ją Agnieszka Wajzer-Nowak. Przygotowany przez nią tutorial pozwoli Wam nauczyć się tej techniki od podstaw. Do dzieła!

Do stworzenia makramowej bransoletki potrzeba niewielu materiałów: trochę sznurka i koralików, a efekt jest bardzo fajny! Jest jednak jeszcze coś, bez czego nie uda Ci się stworzyć tej bransoletki :). Cierpliwość! Bez niej w tej technice ani rusz, ale nie martw się: przygotowany przez Agnieszkę tutorial jest tak dokładny, że poradzisz sobie nawet jeśli nie miałaś jeszcze styczności z tą techniką. Do dzieła!

Produkty potrzebne do wykonania bransoletek:

Makrama lista

  • Sznurek jubilerski – Agnieszka użyła sznurka bawełnianego woskowanego 1mm, ale równie dobrze sprawdzi się tu nieco grubszy sznurek 1,5mm lub sznurek nylonowy.
  • Koraliki – u nas są to kamienie naturalne: jaspis niebieski i pejzażowy oraz agaty w rozmiarze 6mm. Możesz użyć większych lub mniejszych koralików, ale zwróć uwagę na to, by wybrany przez Ciebie sznurek zmieścił się w dziurce koralika.
  • Klej – klej magic, niezbędny do zabezpieczenia sznurków
  • Potrzebna Ci też będzie agrafka, która ułatwi zaplatanie sznurków oraz nożyczki.

Kurs ten – makrama krok po kroku – pomoże Wam wykonać cudną bransoletkę bez problemów. Skusicie się?

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Dostępna ilość sznurków i koralików daje Ci praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji tego projektu, dlatego jeśli któregoś z produktów zabraknie, śmiało szukaj dla niego alternatywy :).

 

 

 

 

Makrama krok po kroku

 

Makrama krok po kroku

Makrama krok po kroku

Który wariant makramowego projektu podoba Wam się najbardziej :)? Czekamy na Wasze komentarze i prace. Oznaczcie nas też #kurspasart jeśli chcecie żebyśmy Was znaleźli. 

Koniecznie zobaczcie też te wpisy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.