Gwiazdą tego kursu jest makrama, którą zaprezentuje Wam krok po kroku, Agnieszka Wajzer-Nowak. Przygotowany przez nią tutorial pozwoli Wam nauczyć się tej techniki od podstaw. Do dzieła!

Do stworzenia makramowej bransoletki potrzeba niewielu materiałów: trochę sznurka i koralików, a efekt jest bardzo fajny! Jest jednak jeszcze coś, bez czego nie uda Ci się stworzyć tej bransoletki :). Cierpliwość! Bez niej w tej technice ani rusz, ale nie martw się: przygotowany przez Agnieszkę tutorial jest tak dokładny, że poradzisz sobie nawet jeśli nie miałaś jeszcze styczności z tą techniką. Do dzieła!

 

Produkty potrzebne do wykonania bransoletek:

Makrama lista

Sznurek jubilerski – Agnieszka użyła sznurka bawełnianego woskowanego 1mm, ale równie dobrze sprawdzi się tu nieco grubszy sznurek 1,5mm lub sznurek nylonowy.

Koraliki – u nas są to kamienie naturalne: jaspis niebieski i pejzażowy oraz agaty w rozmiarze 6mm. Możesz użyć większych lub mniejszych koralików, ale zwróć uwagę na to, by wybrany przez Ciebie sznurek zmieścił się w dziurce koralika.

Klej – klej magic, niezbędny do zabezpieczenia sznurków

Potrzebna Ci też będzie agrafka, która ułatwi zaplatanie sznurków oraz nożyczki.

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Dostępna ilość sznurków i koralików daje Ci praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji tego projektu, dlatego jeśli któregoś z produktów zabraknie, śmiało szukaj dla niego alternatywy :).

czarna makrama2 pedzel

 

turkusowa makrama pedzel

makrama eco pedzel

Który wariant makramowego projektu podoba Wam się najbardziej :)? Czekamy na Wasze komentarze!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.