W Waszych mailach i komentarzach do wpisów dotyczących scrapbookingu, powtarzało się pytanie o bazy do minialbumów. Dzisiaj więc na przykładzie mojego przyrodniczego albumu pokażę, jak łatwo zrobić prostą bazę samodzielnie.

Wykorzystamy do tego papiery UHK Gallery z kolekcji Le journal oraz… tekturowe podkładki pod zimne napoje. Możecie także wykorzystać na przykład korkowe podstawki pod kubki.

Zaczynamy od odrysowania kształtu podkładek na drugiej stronie ozdobnego papieru. Starajcie się robić to używając cienkiego ołówka, aby kształt nie był dużo większy, niż Wasza podstawka.

Gotowe kształty wycinamy – pamiętajcie, że na każdą kartę naszego albumiku potrzebne będą 2 takie kształty.

Gotowe kształty naklejamy na podstawki i docinamy nożyczkami ewentualne nierówności.

Teraz najprzyjemniejsza część  – ozdabianie naszych kart. Ja zdecydowalam się postemplować swoje karty i potuszować ich brzegi, a potem trochę podmalować je pękającą farbą.

To samo robimy ze wszystkimi kartami albumu.

Gdy karty już wyschną, dziurkujemy je i zakładamy na kółko do albumów. Dodatkowo, możemy ozdobić je, na przykład kokardką z kolorowej wstążki, woskowanym sznurkiem, czy guzikami.

W ten sposób nasza baza mini albumu jest gotowa – pozostaje tylko wkleić do niej zdjęcia, oraz dodać ich opisy i tytuł na froncie 😉

To ja, Michelle. Jestem Poznanianką, ale marzę o życiu na wsi. Mam psa, kota, dwie świnki morskie i królika. Pracuję w dużej firmie związanej z e-commerce, ale to co mnie pasjonuje naprawdę to ogrodnictwo, książki i wszelkiego rodzaju robótkowanie: tworzenie biżuterii, decoupage, scrapbooking, haft i szycie, szydełko (a szczególnie amigurumi) i filcowanie. Uwielbiam robić remonty i odnawiać meble. Wolny czas (którego zawsze mi brakuje) najchętniej spędzam pracując w ogrodzie lub włócząc się z psem po polach i lasach. Po godzinach – buszuję w blogosferze i udzielam na forum.
Blog autorski: http://michelle.schowek.net/