Ostatnio pisałam o przydatnych podczas wykonywania biżuterii narzędziach – dziś jeszcze kilka słów na ten temat.

Mam nadzieję, że dla tych z Was, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z własnoręcznym wykonywaniem biżuterii, moje porady okażą się przydatne.

Szczypce zagięte – wyglądają jak szczypce płaskie (te z półokrągłym przekrojem) ale zagięcie końcówek umożliwia jeszcze bardziej precyzyjną pracę, jak zacieśnianie różnego rodzaju sprężynek, podwijanie czy ukrywanie zakończeń drutu, otwieranie i zamykanie kółeczek montażowych itd.

Do przycinania cieńszego drutu, linki jubilerskiej czy sznurka woskowanego przydać może się wam jeszcze taki obcinak, jaki w wyposażeniu ma każda krawcowa :) Pamiętajcie tylko, aby obcinać nim tylko cieńsze elementy, a nie drut czy szpilki :)

 

I jeszcze mała porada z cyklu “tips and tricks” – jeśli obawiacie się, że podczas pracy i manipulacji szczypcami srebrny czy posrebrzany drut “pokaleczy” się, po pierwsze nie używajcie szczypiec z wrębkami, które mogą zostawić na nim ślady i odciski, albo zedrzeć jego wierzchnią warstwę.

Dla większej pewności – owińcie końcówki szczypiec papierową taśmą – to zabezpieczy elementy przed uszkodzeniem :)

A wszystkie potrzebne Wam narzędzia znajdziecie tutaj.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego tworzenia :)

 

<h6>To ja, Michelle. Jestem Poznanianką, ale marzę o życiu na wsi. Mam psa, kota, dwie świnki morskie i królika. Pracuję w dużej firmie związanej z e-commerce, ale to co mnie pasjonuje naprawdę to ogrodnictwo, książki i wszelkiego rodzaju robótkowanie: tworzenie biżuterii, decoupage, scrapbooking, haft i szycie, szydełko (a szczególnie amigurumi) i filcowanie. Uwielbiam robić remonty i odnawiać meble. Wolny czas (którego zawsze mi brakuje) najchętniej spędzam pracując w ogrodzie lub włócząc się z psem po polach i lasach. Po godzinach – buszuję w blogosferze i udzielam na forum.
Blog autorski: http://michelle.schowek.net/</h6>