W dzisiejszym kursie DIY, Agnieszka Wajzer-Nowak zaprezentuje Wam naszyjnik makrama z kwarcem. Na jego przykładzie pokaże, jak przy pomocy sznureczka, oprawić różnego kształtu kamienie, z których powstać mogą piękne i niebanalne naszyjniki.

Z sznureczka, kamienia i kilku metalowych półfabrykatów, stworzyć można skromny, ale przy tym wyjątkowy naszyjnik. Jak? Oczywiście przy pomocy makramy. Do dzieła!

Produkty potrzebne do wykonania naszyjnika:

Naszyjnik z kwarcem lista

 

Sznurek jubilerskiwoskowany bawełniany 1 mm. Do oplecenia kamienia potrzebować będziemy 4 odcinki po 75 cm sznurka, a do podwieszenia wisiorka 4 odcinki po 120 cm.

Kamień naturalny – Agnieszka wybrała kwarc tytanowy, w kształcie nieregularnych grotów, ale tak jak wspominała w kursie, tą techniką opleść można właściwie wszystko, co chcielibyśmy nosić w formie naszyjnika.

Końcówki do biżuterii – końcówki do wklejania o otworze 3-3,5 mm.

Kółeczka montażowe – potrzebne będą kółeczka w dwóch rozmiarach: 9 i 7 mm. Większe kółeczko ułatwi zapinanie naszyjnika na karabińczyk.

Łańcuszek – dzięki niemu możemy regulować długość naszego naszyjnika

Karabińczyk do biżuterii – sznureczek na którym wieszamy nasz wisior jest dość drobny, by nie psuć tego efektu, Agnieszka dobrała niewielki karabińczyk w rozmiarze 12 mm

Klej jubilerski – do wklejenia końcówek najlepszy będzie niezawodny poxipol.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Zaprezentowaną przez Agnieszkę techniką, opleść możesz różnego kształtu kamienie czy nawet muszle przywiezioną z wakacji. To fajny sposób na uwiecznienie wakacyjnych chwil i stworzenie niepowtarzalnego naszyjnika:).

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych projektów – co Wy byście oprawili makramowym splotem?

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.