Sznurki, koraliki i rzemienie, to domena pasartu. Plączą się wszędzie, do tego we wszystkich możliwych kolorach. Agnieszka połączyła ze sobą wszędobylskie sznurki woskowane z koralikami miracle, uzyskując szaleńczo modny w tym sezonie naszyjnik w stylu boho.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Do wykonania pracy potrzebujesz:

Koraliki miracle – koraliki trójwymiarowe, przez które bardzo ładnie przechodzi światło. W naszym kursie są różowe i złote. Możesz wykorzystać inne ulubione koraliki, które będą przechodziły przez sznurek. Użyliśmy koraliki miracle 6mm, ale możesz także użyć wielkości 8mm.
Sznurek woskowany – ten rodzaj sznurka najlepiej sprawdza się przy tym splocie, bo się nie rozwiązuje. Kolor sznurka możesz dobrać w odcieniu koralików, albo pasującym kontrastowym. W naszym kursie użyliśmy sznurek woskowany 1mm.
Rzemień szyty – w naszym tutorialu wykorzystujemy rzemień STAR DUST, ale może to być także rzemień gładki a nawet rzemień skórzany. Pełni funkcję bazy do zawieszki zatem można wykorzystać wszystko co macie pod ręką, co nadaje się na bazę i można wokół niej opleść sznurki :).
Komplet końcówek – to sprytny sposób dla osób, które lubią szybkie rozwiązania. Możesz użyć kompletu końcówek albo złożyć zapięcie samodzielnie. Będziesz do tego potrzebowała końcówki wklejane, zapięcie karabińczyk, kółeczka montażowe oraz łańcuszek regulacyjny.
Klej jubilerski – my najczęściej używamy klej dwuskładnikowy poxipol, który wystarcza na wiele projektów i mocno łączy elementy o różnych właściwościach.
Nożyczki
Podkładka styropianowa

Naszyjnik, który widzicie na filmiku, wygląda tak:
naszyjnik szary mirackle2_pedzel

W wersji jednokolorowej, prezentuje się tak:
naszyjnik boho beż miracle_pedzel

Biżuteria ta pasuje do codziennych stylizacji – lekkich, prostych sukienek i sandałków.
naszyjniboho_outfit

Inną biżuterię zrobioną ze sznurków znajdziesz tutaj: KLIK
Przyjemnego handmade!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.