jak zrobić naszyjnik z piór

Dziś Agnieszka pokaże Wam, jak zrobić naszyjnik z piór i jadeitów w stylu Boho. Agnieszka, oprócz piór, jako dekoracyjny element kojarzący się z indiańskimi klimatami, wykorzystała pleciony warkoczyk, na którego końcach zawiesiła koraliki z jadeitu. Delikatne, pastelowe kolory nadają kompozycji bardziej nowoczesny, europejski klimat. Chcesz być trendy w tym sezonie – zrób z nami naszyjnik boho!
Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Do zrobienia tego naszyjnika potrzebne będą:

2 pióra – warto zróżnicować ich wielkość, a nawet rodzaj, żeby było jeszcze bardziej boho :). Piórka, które możesz użyć do zrobienia naszyjnika znajdziesz klikając tutaj,
około 10 m sznurka woskowanego grubości 1mm-sznurek najlepiej, żeby pasował kolorystycznie do piórek. W naszym pastelowym zestawie szary sprawdził się idealnie. Sznurki 1mm są do wyboru tutaj,
okrągłe końcówki do wklejania – w naszym naszyjniku są końcówki o otworze wewnętrznym 4mm do piór i obroży, które znajdziesz tutaj oraz 3mm do warkoczyka, które są tutaj,
koraliki – u nas są to jadeity wielkości 12mm x 2 i 8mm x 4. Jadeity są tutaj, ale możesz użyć każdych koralików o odpowiedniej wielkości,
kauczuk jubilerski grubości 3mm i długości około 40 cm, do wykonania obroży. Kauczuk do zrobienia biżuterii znajdziesz tutaj. Jeśli wybierzesz szerszy rzemień kauczukowy, to pamiętaj aby dobrać do niego końcówki o średnicy większej o 1mm od średnicy kauczuku,
kółeczka otwarte 8mm do zamocowania piór i warkoczyka – kółeczka o tej średnicy są tutaj. Spokojnie możesz też użyć kółeczek 9mm,
łańcuszek ankier, długości około 4cm. Nasz naszyjnik ma wielkość ogniwa 4x6mm, ale możesz użyć dowolnego łańcuszka, który będzie wielkością proporcjonalny do naszyjnika. Łańcuszki typu ankier znajdziesz tutaj. Inne łańcuszki są dostępne tutaj,
zapięcie do naszyjnika, np. karabińczyk. Całą gamę karabińczyków znajdziesz tutaj, a wszystkie zapięcia, na przykład ozdobne czy toggle są tutaj,
krawatka do biżuterii z uchwytem do mocowania – inaczej przekładka z uchwytem, o otworze 4,5mm. Krawatki znajdziesz tutaj,
nożyczki, szczypce z płaskimi końcami,
klej Magic i klej do biżuterii np. Poxipol – klej Magic jest tutaj a dwuskładnikowy poxipol do wklejania sznurków i piórek do końcówek jest tutaj.

 

Krok 1
Przytnij około 50 cm sznurka i przyklej go do końcówki piórka, tak jak to widać na zdjęciu. Sznurek powinien tworzyć równą linię.
01
Krok 2
Owiń końcówkę piórka. Mocno i ciasno zaciskaj sznurek.
02
Krok 3
Obetnij sznurek i zaklej klejem magic sznurek, tak by się nie rozplatał. Klej nie powinien pokryć  więcej niż 5mm końcówki. Po wyschnięciu ukryjesz to miejsce w końcówce do wklejania.
03
Krok 4
Jeśli używasz klej Poxipol, wymieszaj dwa jego składniki i wklej końcówkę do wklejania. Tak samo postępuj z kolejnym piórkiem.
04
Krok 5
Przytnij łańcuszek  na długość około 4 cm . Użyj szczypiec ucinających lub za pomocą szczypiec z płaskimi noskami rozchyl ogniwko łańcuszka. Większe piórko przymocuj za pomocą kółka  montażowego do końca łańcuszka.
05
Krok6
Następnie nieco wyżej ( dwa, trzy oczka ) przymocuj drugie piórko. Dzięki takiemu ustawieniu, duże piórko nie będzie zasłaniać małego. Jeśli nie możesz rozchylić kółeczek palcami, użyj szczypiec.
naszyjnik w stylu boho diy
Krok 7
Teraz przygotujesz kolejny element naszyjnika-obrożę. Musisz przyciąć kauczuk, który będzie bazą obroży. Zmierz centymetrem krawieckim obwód szyi i zadecyduj jak blisko szyi ma się znajdować obroża. Pamiętaj, że do tej długości dojdzie około 2 cm na zapięcie.
Moja obroża ma 44 cm, więc przycięłam kauczuk na długość 42 cm. Do wykonania obroży potrzebujesz około 5 m sznurka.
Przyklej klejem Magic koniec sznurka do końca kauczuku, tak jak to widać na zdjęciu.
07
Krok 8
Owiń kauczuk starając się prowadzić sznurek dość ciasno, ale uważaj by nie naciągnąć kauczuku podczas ścieśniania okręgów, bo może to spowodować pofalowanie obrożny lub jej deformację. Kauczuk nie powinien być widoczny spod sznurka. Gdy już skończysz owijanie, przyklej końcówkę do kauczuku.
08
09
10
Krok 9
Teraz przygotujesz kolejny element, warkoczyk, który wykonasz z 6 sznurków o długości około 50 cm. Przytnij 6 odcinków sznurka i przyklej je do blatu stołu (ułatwi to zaplatanie warkoczyka).
11
Krok 10
Zaplataj warkoczyk trzymając sznurki parami. Zaciskaj dość mocno starając się by warkocz był równiutki.
12
Krok 11
Zapleć około 25 cm warkocza. Następnie chwyć wszystkie sznurki razem i zawiąż węzeł, a następnie na końce sznureczków nawlecz korale. Jeśli sznurek nie chce przejść przez dziurkę, posmaruj koniec sznurka klejem Magic, uformuj ze sznurka szpic i pozostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu, sznurek usztywni się i powinien przejść bez problemu. Zróżnicuj długość sznureczków tak, by z koralików utworzyć gronko. By korale nie spadały, zawiąż supełki i przytnij sznurki.
14
Krok 12
Drugi koniec warkocza wklej do końcówki o wielkości otworu 3 mm. Użyj do tego mocnego kleju np. Poxipolu
15
Krok 13
Teraz przełóż przekładkę z uchwytem na środek obroży. W grubszych miejscach okręcaj przekładkę zamiast ciągnąć. Unikniesz naciągnięcia kauczuku lub powstania szczelin między sznureczkami.
16
Krok 14
Za pomocą kółka montażowego, podczep warkocz do uchwytu przekładki.
17
Krok 15
Do tego samego kółka podczep łańcuszek z piórkami.
jak zrobić naszyjnik
19
Krok 16
Za pomocą mocnego kleju do biżuterii, wklej końce obroży do końcówek  o wielkości otworu 4mm (5mm też mogą być). Do końcówek  podczep karabińczyk i kółko montażowe lub wybrane przez Ciebie zapięcie i naszyjnik gotowy. Do regulacji obrożny możesz podczepić łańcuszek. Zawieszka jest miłym spersonalizowanym akcentem.
20

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.