Wiemy, że lubicie kolczyki gronka. Tym razem będziemy się uczyć jak zrobić takie cuda używając tylko koralików i nici. Żadne druciki, szpilki i szczypce nie będą nam potrzebne. Takie soczyście wyglądające porzeczki z koralików świetnie podkreślać wakacyjne stroje. Można je też wykorzystać do stworzenia naprawdę wyjątkowej biżuterii. Tak więc jeśli chcecie się dowiedzieć jak zrobić kolczyki z koralików, to zapraszamy do wspólnej nauki razem z Paulą. 

Cześć Kochani! Witam Was na moim kolejnym kursie. Za co najbardziej lubicie lato? Ja przede wszystkim za owoce sezonowe. Robiliśmy już truskawki szydełkowe i koralikowe, teraz zrobimy sobie kolczykowe porzeczki 😊 Zainteresowani? No to do dzieła!

szklane perły

Do pracy potrzebne nam będą:

Kto chce się nauczyć jak zrobić porzeczki z koralików? 

Jeśli masz taką ochotę to będą Ci potrzebne materiały, które znajdziesz TUTAJ. W zamyśle miały być to porzeczki, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie byście zmienili nieco kolory i na przykłada zrobili bardziej szykowną wersję. Zdajcie się na swoją wyobraźnię! 

No to zaczynamy!

KROK 1

Ucinamy ok 50 cm nici i nawlekamy ja na igłę.
porzeczki z koralików

KROK 2

Nabieramy koralik TH8/0 i 2 koraliki TH11/0. 

KROK 3

Przechodzimy dwukrotnie przez całość, tak by igła wychodziła nam z koralika TH11/0. 

KROK 4

Nabieramy 2 koraliki TH11/0. Wbijamy się w koralik sąsiadujący z tym z którego wychodzi nam nić. Przechodzimy dołem przez 2 poprzednie TH11/0. I wychodzimy z nowododanego koralika TH11/0.
Jak zrobić kolczyki z koralików

Jak zrobić kolczyki z koralików

KROK 5

Powtarzamy ten manewr do uzyskania podwójnego łańcuszka na łącznie 22 koraliki (11 rzędów). 

Jak zrobić kolczyki z koralików

KROK 6

Teraz nabieramy jeden koralik TH11/0. Przechodzimy przez całą robótkę tak by nić wychodziła nam z pierwszej dodanej sekwencji koralików TH11/0. 
Jak zrobić kolczyki z koralików

KROK 7

Nabieramy 3 zielone koraliki TH11/0 -> koralik 4 lub 6mm -> czarny koralik TH11/0 i przechodzimy samą nicią przez dodane koraliki. 
Jak zrobić kolczyki z koralików

Pierwsza porzeczka dodana. 
Jak zrobić kolczyki z koralików

KROK 8

Przechodzimy jeden koralik w dół wzdłuż naszego łańcuszka i ponownie nabieramy 3 (lub 4) zielone koraliki TH11/0 -> koralik 4 lub 6mm -> czarny koralik TH11/0. I znowu przechodzimy samą nicią przez dodane koraliki.
Jak zrobić kolczyki z koralików

Manewr powtarzamy do momentu dotarcia do pojedynczego koralika TH11/0. 
porzeczki z koralików

KROK 9

Przechodzimy przez ten pojedynczy koralik, nabieramy taką samą sekwencję koralików i przechodzimy przez pojedynczy koralik z drugiej strony. 
porzeczki z koralików

Teraz powtarzamy dodawanie gronek – tym razem kierując się w górę. 
porzeczki z koralików

KROK 10

Gdy wykonamy wszystkie gałązki zabezpieczamy i chowamy nici.
porzeczki z koralików

porzeczki z koralików

KROK 11

Na koraliku TH8/0 montujemy ogniwko, a na ogniwku bigiel. 
porzeczki z koralików

I pierwszy kolczyk gotowy 😊 
porzeczki z koralików

Róbcie szybciutko drugi, zakładajcie na uszy, róbcie zdjęcia i efektem pochwalcie się na naszej grupie!😉
porzeczki z koralików

Wiecie że z takich gronek możemy zrobić nie tylko kolczyki? Ja wykonałam gronka jako elementy naszyjnika. Do tego dodałam inne owoce, kwiaty i ważki (które znajdziecie w innym kursiku). I tak powstał piękny, wakacyjny naszyjnik – może posłuży Wam jako inspiracja 😉 
porzeczki z koralików

porzeczki z koralików

Porzeczki z koralików gotowe?

Jesteśmy ciekawi jakie pomysły mieliście na te kolczyki. A może są częścią jakiegoś większego projektu? Koniecznie pochwalcie się co Wam wyszło i oznaczcie Wasze prace #kurspasart.

Zerknijcie koniecznie też na te wpisy, które może pomogą Wam zrobić naszyjnik podobny do tego od Pauli:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *