Mamy dla Was dzisiaj błyskawiczny przepis jak zrobić naszyjnik z wykorzystaniem przekładanego, ozdobnego zapięcia i błyszczących koralików SeaStar™ – prosty i efektowny. Idealny do stworzenia chwilę przed wieczornym wyjściem!

Nasz naszyjnik powstał w odcieniach zieleni, ale oczywiście możecie wykonać go w swoich ulubionych kolorach ;)

zapięcie ozdobne

Materiały:

lista

Będziemy potrzebować:

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że kurs ma służyć nauce techniki i inspirować do tworzenia własnych projektów. Nie zrażaj się, jeśli akurat zabraknie jakiegoś wzoru czy koloru.

Okej, to zaczynamy!

Jeśli spojrzycie na końcówki w naszym zapięciu, zauważycie, że mają w środku pręcik. Właśnie ten pręcik wykorzystamy do zamocowania linki jubilerskiej. Odcinamy kawałek długości ok. 1,5 metra i przekładamy przez jedną końcówkę. Zostawiamy ok. 10 cm linki, dla pewności, że nic się nie wysunie – ukryjemy ją wewnątrz koralików.

zapięcie1

Jeśli macie problem z przełożeniem linki przez pręcik, możecie spróbować zagiąć końcówkę linki i pomóc sobie szpilką.  Teraz przeciągamy stoper przez obie końcówki linki i zaciskamy. Można posmarować go odrobinką szybkoschnącego kleju dla pewności.zap2

 

Teraz nawlekamy koraliki w sekwencji: 1 koralik SeaStar, 1 koralik TOHO. Ważne jest, żeby przeciągać koraliki przez obie linki jednocześnie. IMG_3422

Kontynuujemy w ten sam sposób aż do osiągnięcia satysfakcjonującej nas długości naszyjnika. Przy długości ok. 90 cm koraliki będą się ładnie układać w dwóch rzędach pod szyją.

Po dojściu do końca zakładamy kolejny zacisk i przechodzimy linką przez drugą końcówkę, z powrotem przez zacisk i przez następne kilka koralików. Zaciągamy linkę, żeby nie było jej widać, pamiętając jednak, żeby nie zaciągnąć jej za mocno, żeby naszyjnik nie zrobił się sztywny.

IMG_3424

Zaciskamy zacisk, podklejamy dla pewności i już – prosty, szybki i efektowny naszyjnik gotowy.

IMG_3500

A Wy, jakie macie pomysły na wykorzystanie tego zapięcia?

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku.