W tym kursie opowiem Wam o tym jak zrobić album scrapbooking. Ostatnio pisząc o scrapbookingu opowiadałam Wam o lo. Dziś pora na coś bardziej złożonego, a jednocześnie z nieco większym zastosowaniem praktycznym. Piękne, własnoręcznie robione albumy!

jak zrobić album scrapbooking

Albumy scrapbookingowe to nie jakieś zwykłe albumy na zdjęcia. To małe dzieła sztuki, w których każda strona jest przemyślanym układem (takim małym lo) zawierającym zdjęcia, tekst i dodatki.  O ile lo opowiada jakąś historię, o tyle scrapowy album opowiada historię w kilku – kilkunastu odcinkach.

Gdy ktoś pokazuje Wam rodzinne zdjęcia, spogląda Wam przez ramie i mówi “o, ta po prawej to ciocia Krysia! A to zdjęcie z wakacji na Mazurach. Oooo, a tutaj Maciuś robi pierwszy krok!”. W albumach scrapowych nie potrzebujecie podpowiedzi. Dzięki tekstom sami doczytacie, że Maciuś zrobił pierwszy krok trzeciego czerwca, a ciocia Krysia to ta w czerwonej sukience. Czasem znajdziecie nawet bilet z tej podróży na Mazury!

własnoręcznie robiony album

Album może opowiadać o Waszych wakacjach, o jednym dniu, o weselu, lub dokumentować dłuższy okres czasu. Może opowiadać historię jakiegoś miejsca, lub rodziny, albo…tych wspaniałych 9 miesięcy oczekiwania na dziecko 🙂

album własnoręcznie zrobiony

Nie musi być poświęcony poważnym wydarzeniom. To mogą być drobiazgi, coś co kochacie, co sprawia Wam przyjemność. Jednym z moich ulubionych albumików jest album “Jesienne przyjemności” – to minialbumik, w którym zgromadziłam zdjęcia tego wszystkiego, co w jesieni kocham najbardziej.

jak zrobić album scrapbooking własnoręczny album

Album może stanowić od razu zamkniętą całość, a może też być uzupełniany jak często chcecie. Ja na przykład co roku w grudniu  prowadzę album w którym opisuję przygotowania do Świąt i wszystkie okołoświąteczne sprawy.

jak ozdobić album

Czyż to nie wspaniała pamiątka?

Jeśli tylko macie jakieś pytania dotyczące scrapbookingu, dajcie znać – chętnie na nie odpowiem!

To ja, Michelle. Jestem Poznanianką, ale marzę o życiu na wsi. Mam psa, kota, dwie świnki morskie i królika. Pracuję w dużej firmie związanej z e-commerce, ale to co mnie pasjonuje naprawdę to ogrodnictwo, książki i wszelkiego rodzaju robótkowanie: tworzenie biżuterii, decoupage, scrapbooking, haft i szycie, szydełko (a szczególnie amigurumi) i filcowanie. Uwielbiam robić remonty i odnawiać meble. Wolny czas (którego zawsze mi brakuje) najchętniej spędzam pracując w ogrodzie lub włócząc się z psem po polach i lasach. Po godzinach – buszuję w blogosferze i udzielam na forum.
Blog autorski: http://michelle.schowek.net/