W związku z Waszymi pytaniami i mailami odnośnie albumów scrapbookingowych – czas na kolejną porcję papierowych inspiracji.

Ponieważ najczęściej pytałyście o bazy – dziś jeszcze jeden pomysł na podstawę, na jakiej można wykonać minialbum. Ten ze zdjęcia poniżej, wykonany w stylu vintage został wykonany z papierów UHK Gallery na bazie…

…papierowych torebek :)

Tak tak, to nie pomyłka :) Niewielkie torebeczki z szarego papieru, takie w jakie zazwyczaj pakuje się drugie śniadanie lub niewielkie zakupy w niektórych sklepach, tutaj stały się podstawą albumu, poświęconego wyprawom na pchle targi.

Wybierzcie torebki w kształcie prostokąta, złóżcie je po kilka na pół i przeszyjcie na maszynie. Każda z połówek – utworzy jedną kartę. Teraz wystarczy już tylko ozdobić strony kolorowym papierem. Ja użyłam papierów w beżu i brązach, wspaniale pasujących do brązowego papieru bazy. Do tego odrobina koronki w kolorze ecru i ozdobnej, papierowej taśmy, maszynowe przeszycia na krawędziach – i gotowe.

Tą samą metoda wykonałam także i poniższy albumik.

Tym razem, “torebkowe” strony nie zostały zakryte ozdobnym papierem. W zamian pochlapałam je nieco białym gesso i postemplowałam tuszem w kolorze czerwonym i pomarańczowym. I w tym wypadku całości dopełniły maszynowe przeszycia, a dodatkowo – poszczególne strony ozdobiłam kolorowymi ćwiekami. Opisy zdjęć wykonałam białym cienkopisem, który świetnie prezentuje sie na szarym papierze.

Jak widać, nie trzeba wyrafinowanych baz, by wykonać album, który będzie niezapomnianą pamiatką :)

To ja, Michelle. Jestem Poznanianką, ale marzę o życiu na wsi. Mam psa, kota, dwie świnki morskie i królika. Pracuję w dużej firmie związanej z e-commerce, ale to co mnie pasjonuje naprawdę to ogrodnictwo, książki i wszelkiego rodzaju robótkowanie: tworzenie biżuterii, decoupage, scrapbooking, haft i szycie, szydełko (a szczególnie amigurumi) i filcowanie. Uwielbiam robić remonty i odnawiać meble. Wolny czas (którego zawsze mi brakuje) najchętniej spędzam pracując w ogrodzie lub włócząc się z psem po polach i lasach. Po godzinach – buszuję w blogosferze i udzielam na forum.
Blog autorski: http://michelle.schowek.net/