Serduszkiem można obdarowywać bliskich nie tylko kilka dni w roku, ale każdego dnia, bez okazji, bez święta – ot tak by pokazać komuś, że jest kimś ważnym. Te wykonane własnoręcznie są szczególne. Dlatego Alicja pokaże Wam jak zrobić urocze serce na szydełku. Potrzebujecie tylko chwili czasu i trochę włóczki. Więc do dzieła! 

Motyw serduszka jest popularny cały rok, dlatego tym razem przygotowałam szybki kursik na nie w wersji 3D.

wloczka-jeans-sklep

Chcecie wykonać serce na szydełku? Więc będziecie potrzebować:
serce na szydełku

Jak już wszystko mamy przygotowane to zaczynamy robić serce na szydełku!

Potrzebnych materiałów szukajcie TUTAJ. Założymy się, że zrobicie niejedno serce na szydełku. Może zrodzą się nawet ciekawe pomysły ich wykorzystania. Liczymy na waszą kreatywność! 

Oznaczenia:

MR – magic ring czyli magiczne oczko w którym rozpoczynamy naszą pracę. Zamiast niego możemy zrobić dwa oczka łańcuszka i pierwszy rząd przerabiać w pierwszym rządku.

I – jeden półsłupek w jednym oczku,

V– rozszerzenie, czyli robimy dwa półsłupki w jednym oczku,

A – zwężenie, czyli dwa oczka łączymy jednym półsłupkiem (łączymy ze sobą oczka łapiąc tylko zewnętrzne nici),

Jak czytać schemat:

np: 5- 30 (V,3I) x 6 – To oznacza w 5 okrążeniu musimy mieć na samym końcu 30 oczek, przerabiamy robiąc jeden raz rozszerzenie, czyli dwa półsłupki w jednym oczku, a następnie w trzech kolejnych oczkach po jednym półsłupku w jednym oczku. Powtarzamy to 6 razy aż zrobimy pełne kółko, czyli będziemy mieć na samym końcu w sumie 30 oczek (półsłupków).

Porady:

– Zawsze początek rzędu zaznaczamy znacznikiem.

– Jeśli mamy problem ze zrobieniem magicznego kółeczka, to robimy dwa oczka łańcuszka i w pierwszym oczku przerabiamy pierwszy rząd.

– Jeśli nie mamy wprawy z jakąś włóczką to dobrze jest zrobić sobie próbkę, by dobrze dobrać szydełko.

– Jeśli robimy włóczką Yarnart Dolce lub Himalaya Dolphin to dobrze jest przypalać końcówki. Wtedy nie będzie się nam ona kłaczyć.

Krok 1

Góra serca – robimy 2 szt

1 – MR – 5 (I)x5
2- 10(V)x5
3-15(V,I)x5
4-20(V,2I)x5
5-25(V,3I)x5
6-7 – 25(I)
serce na szydełku

serce na szydełku

Krok 2

8 -Zszywamy wierzchołki serca w trzech oczkach tak jak jest to pokazane na zdjęciach. W trzecim oczki przeszywamy tak by zrobić supełek.

serce na szydełku

serce na szydełku

Mamy już gotową górę serca na szydełku.

Dalej przerabiamy rząd dookoła robiąc 44 półsłupkow  (44I)
serce na szydełku

Krok 3

9- 44 – I

10-41-13I,A,12I,A,13I,A
11- 38-6I,A,11I,A,12I,A, 6I
12 – 35- 11I,A,10I,A,11I,A
13 – 32- 5I,A,9I,A,10I,A,5I
14 – 29 – 9I.A,8I,A,9I,A
15 – 26 – 4I,A,7I,A,8I,A,4I
16 – 23 – 7I,A,6I,A,7I,A zaczynamy wypychać nasze serce i w kolejnych rzędach dokładamy wypełnienie.
17 – 20 – 3I,A 5I,A,6I,A, 3I
18 – 17 – 5I,A,4I,A,5I,A
19 – 14- 2I,A,3I,A,4I,A,2I
20 – 11- 3I,A,2I,A,3I,A
21 – 8 – I,A,I,A, 2I,A,I
22 – 4 – A x4
Dziurkę zaszywamy.

I nasze serce na szydełku gotowe! 

serce na szydełku

serce na szydełku

Opanowaliście już serce na szydełku. 

Czas się nimi pochwalić. Oznaczcie nas #kurspasart byśmy mogli podziwiać Wasze prace. Ciekawi jesteśmy co zrobicie z tych serduszek. Brelok, zawieszkę, ozdobicie coś nimi. Jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów.

Jeśli macie ochotę na więcej serc to zapraszamy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Alicja Czapla – mama dwójki maluszków. Swój czas aktualnie dzieli na dzieci, dom, fotografię i koraliki. Biżuterię robi od kilku lat. Na początku były to proste formy typu koralik nawleczony na drucik. Próbowała też filcowania, decopuage i sutaszu, aż w końcu odkryła beading i to on skradł jej serce. Wciąż szuka nowych pomysłów, stara się robić nowe rzeczy i rozwijać się. Więcej prac Alicji możecie znaleźć na jej profilu na facebooku.