Zapraszamy na szybki kurs tworzenia biżuterii z koralików, idealny dla osób początkujących. Monika Wojdyła pokaże Wam jak zrobić bransoletkę i naszyjnik z koralików TOHO, które przepięknie prezentują się zarówno solo, jak i w komplecie.

Czy też tak czasem macie, że szykujecie się do wyjścia i nie macie nic z biżuterii, która by akurat pasowała? Co tu na szybko zrobić żeby nie było nudno, a wyglądało ciekawie :)? Robienie biżuterii w domu krok po kroku, nie musi być wcale czasochłonnym zajęciem ani wymagającym wyjątkowo zaawansowanych umiejętności. Polecam naszyjnik, który udaje nieco brick stitch. Można poszaleć z kolorami, zmieniać wzory, a robi się go ekspresowo. Ja w swojej wersji się zakochałam i noszę na co dzień. Jeśli macie 15 minut to wyciągajcie koraliki i do dzieła!

Potrzebne nam materiały:

gdzie kupić koraliki do wyrobu biżuterii

Koraliki TOHO  -8/0 – Ja wybrałam kolory: Ceylon Hot Pink, Ceylon Smoke, Opaque – Lustered White i Turquoise.
Kółka montażowe – pojedyncze – otwarte 5mm
Karabińczyk – 10mm
Łańcuszek – ankier ogniwko 3x2mm
Szpiki jubilerskie – haczyki 50 mm i gwoździe 40mm
Narzędzia jubilerskie – szczypce tnące i bociany
Mata do koralików – dzięki macie koraliki nam nie pouciekają 🙂
Kulki jubilerskie – opcjonalnie – metalowe kuleczki mogą posłużyć jako przekładki między haczykami. Ja tym razem postawiłam na TOHO 3mm.

?Gdzie kupić koraliki do robienia biżuterii? Oczywiście w pasarcie ;)! Wszystkie niezbędne elementy znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że ten kurs służy jedynie nauce techniki, a Twój komplet może mieć zupełnie inne kolory. Oferta koralików TOHO jest wręcz ogromna, więc ze swoim projektem możesz poszaleć ;).

Przydasie gotowe? To zaczynamy :)!

Przygotujcie szpilki gwoździe – będziemy nawlekać na nie sekwencję. Oznaczenia koralików:

SZ – szary; B – biały; T – turkusowy; R – różowy.
14 B – 1T
13 B – 2 T
12 B – 3 T
11R – 4 T
10 R – 5 T
9R – 6 T
7 R – 1 SZ – 7 T
6 R – 3 SZ – 6 T
5 R – 5 SZ – 5 T
4 R – 7 SZ – 4 T
3 R – 9 SZ – 3 T
2 R – 11 SZ – 2 T
1 R – 13 SZ – 1 T

Jak zrobić biżuterię z koralików

Jak zrobić biżuterię z koralików

Teraz naszą sekwencję będziemy nakładać na szpilkę z haczykiem, oddzielając od siebie poszczególne części koralikami TOHO 8/0. Ja ze względu na moją wielką miłość do niebieskości wszelakich, postawiłam na turkus. Można zdecydować się na metalowe kuleczki jak w mojej osobistej, srebrnej wersji naszyjnika.

Jak zrobić biżuterię z koralików

Czas zamontować łańcuszek. Ja ucięłam dwa kawałki o długości 19 cm. Za pomocą szczypców nakładamy każdy kawałek na oczka haczyków.

Jak zrobić biżuterię z koralików

nauka robienia biżuterii w domu

Montujemy kółeczka i karabińczyki. Kółeczek nie rozciągamy tylko odginamy jedną cześć do przodu, a drugą do tyłu tak jak na zdjęciu.

nauka robienia biżuterii w domu

nauka robienia biżuterii w domu

nauka robienia biżuterii w domu

GOTOWY!

A jak zrobić bransoletkę z koralików do kompletu? To banalnie proste ;).
Sekwencje koralików nawlekamy w tym przypadku na haczyki (nie na gwoździe jak wcześniej).
13 T
1 SZ – 11T – 1B
2 SZ – 9T – 2B
3 SZ – 7T – 1R – 2B
4SZ – 5T – 2R – 2B
5SZ – 3T – 3R – 2B
6 SZ – 1T – 4R – 2B

nauka robienia biżuterii w domu

Nakładamy całość na haczyki również oddzielając poszczególne partie koralikami TOHO lub metalowymi kuleczkami.

nauka robienia biżuterii w domu

nauka robienia biżuterii w domu

Tak samo postępujemy z dołem.

nauka robienia biżuterii w domu

Ucinamy 4 łańcuszki po dwa na każdą stronę. Suma długości dwóch łańcuszków i gotowego, koralikowego elementu musi pasować na nasz nadgarstek. 🙂

nauka robienia biżuterii w domu

Wkładamy łańcuszki na kółeczka z haczyków.

jak zrobić bransoletkę z koralików toho

Montujemy kółeczka i zapięcie.

jak zrobić bransoletkę z koralików toho

Mamy lekki, niepowtarzalny, wystrzałowy komplet na wiosenne i letnie wyprawy! I to w kilka minut :)!

nauka tworzenia biżuterii krok po kroku

A tak nasza bransoletka prezentuje się na ręce. Prawda, że ładnie? Koniecznie dajcie nam znać jak Wam się podoba taka prosta biżuteria DIY <3. A jeśli pokusicie się o wykonanie własnej wersji koralikowego kompletu, podzielcie się z nami efektem swojej pracy, oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart.

jak zrobić bransoletkę z koralików kurs tworzenia biżuterii

 

 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 
Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.