Agnieszka Wajzer-Nowak, zaprasza Was na tutorial chainmail. To niezwykła technika, dzięki której z niepozornych kółek montażowych i koralików, stworzyć można prawdziwe cuda. Efektem końcowym są bardzo ciekawe bransoletki – sami oceńcie :).

 

 

 

Materiały potrzebne do wykonania bransoletek:

Wariant I

bransoletka z kółeczek KC Gold pedz

 

 

chainmail 1

 

Wariant II

jak zrobić bransoletkę chainmail

 

chainmail 2

Kryształki – w błękitnej bransoletce Agnieszka użyła kryształków o wymiarach 3x4mm

Kamienie naturalne – kryształki z pierwszej bransoletki zastąpić można dowolnymi kamieniami naturalnymi wielkości 6mm. W drugiej bransoletce Aga użyła fasetowanych agatów wielkości 8mm

Kółka montażowe – typu otwartego. Do mniejszych koralików np. kryształków CrystaLove w pierwszej bransoletce (zakładanych podwójnie) lub do koralików 6mm, potrzebne będą kółeczka 5 i 7mm, do większych koralików i kamieni 8mm, potrzebować będziemy kółeczek 6 i 8mm

Nić jubilerska – nić monofilowa, grubości 0.45mm

Zapięcie do biżuterii – Aga zdecydowała się na zapięcie typu toggle, pamiętaj, by długość zapięcia uwzględnić w wymiarach bransoletki

Chwosty – możesz wybrać chwosta 30 lub 45mm, w zależności od tego jakie ozdoby preferujesz :)

Zawieszki – Aga skusiła się na owieczkę i sówkę, ale pamiętaj, że Ty masz pełną dowolność ;)!

Klej – potrzebny do zabezpieczenia supełka żyłki, np. pattex

Narzędzia jubilerskie – tworzenie biżuterii techniką chainmail bez odpowiednich narzędzi jest praktycznie niemożliwe. W filmiku Aga prezentuje narzędzia, które znacznie ułatwią Ci pracę :).

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że kurs służy przede wszystkim nauce techniki – nawet jeśli któregoś z produktów użytych przez Agnieszkę zabraknie, możesz użyć dowolnych koralików czy kamieni :). Wykonaj bransoletkę w własnym, unikalnym stylu!

 

Choć technika chainmail początkowo może się wydawać skomplikowana, to tylko pozory :). Wystarczy wprawa i odrobina cierpliwości :). Tworząc bazę bransoletki z kółeczek, trzymaj się schematu Agnieszki:

 2 małe kółeczka, 2 małe kółeczka , 4 duże kółeczka,

 2 małe kółeczka, 2 małe kółeczka , 4 duże kółeczka i tak dalej :)

Mamy nadzieję, że bransoletki chainmail przypadły Wam do gustu i skusicie się na stworzenie własnych :). Koniecznie podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami! Powodzenia ;)!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.