W tym kursie Agnieszka Wajzer-Nowak pokaże Wam jak zrobić bransoletkę z kryształków, wykorzystując ścieg łańcuszkowy. Bransoletka wygląda trochę jak sieć, w którą zaplątały się pięknie mieniące kryształki. Jest bardzo delikatna, a przy tym modna i kobieca. Z pewnością wpadnie w oko fankom błyskotek :). Do dzieła!

Zora małe - (53)

Kilka wskazówek:

  • kolejność nakładania kryształków jest dowolna, staramy się po prostu równomiernie wymieszać kolory kryształków
  • staramy się łączyć rzędy w różnych miejscach, by uzyskać efekt siatki
  • łączeń powinno być jak najmniej. Staramy się ich mocno nie zaciskać, tak by rządki układały się dość swobodnie
  • by zapięcie toggle łatwiej się zapinało, drążek najlepiej zamontować na dwóch kółeczkach montażowych

 

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:

Kryształki CrystaLove – rondelle 4x6mm – w bransoletce z kursu są to kolory: herbaciany lustrzany, biały transparentny i popielaty transparentny oraz grafitowy

Sznurek jubilerski – sznurek nylonowy 1mm

Kółka montażowe – sześć kółek 5-6mm i dwa 9-10mm

Zapięcie jubilerskie – zapięcie typu toggle

Końcówki do biżuterii – jedna końcówka o otworze 3,5-4mm

Klej jubilerski – klek magic przyda się do zabezpieczenia końcówek sznurków, a mocny poxipol do wklejenia końcówek

Zawieszka – mała zawieszka podczepiona do zapięcia stanowi dodatkową, ale nieobowiązkowoą ozdobę bransoletki

Nić – dowolna nić, najlepiej w kolorze sznurków. Nić posłuży nam do związania końcówek sznurków

Narzędzia jubilerskie – przydadzą Ci się nożyczki i szczypce z płaskimi noskami

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie nauce techniki i inspiracji :). Twoja bransoletka może mieć zupełnie inne kolory, możesz też wykonać ją z większej lub mniejszej ilości sznurków.

ścieg łańcuszkowy

jak zrobić bransoletkę z koralików

 

Koniecznie daj znać jak Ci się podobał kurs :).  Życzymy samych przyjemności przy sznureczkowym zaplataniu i czekamy na Twoją wersję bransoletki :).

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

^3AB470695AB991F0B1E315DF8A5E9BAC076E0DFF9B76D1B6DC^pimgpsh_fullsize_distr

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.