Jakiś czas temu na naszym Instagramie mogliście zobaczyć bransoletkę łączącą dwie techniki i wygląda na to, że bardzo Wam się spodobała – dlatego też nagrałam dla Was kurs właśnie na nią. Pokażę Wam, jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą – dzięki takiemu połączeniu technik będziemy mogli zapinać bransoletkę kumihimo na najwygodniejsze na świecie zapięcie makramowe. To co, zaczynamy? 😉

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:
Jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą? Bransoletka łącząca dwie techniki.

  • Na pewno przyda nam się dysk kumihimo – ja wybrałam ten mini, ale może też być ten zwykły, z 32 nacięciami.
  • Do wyplatania użyjemy nici SuperLon Fine (tex 135) – u mnie kolor light orchid.
  • Do makramowej części będziemy potrzebować sznurka do makramy – najlepiej 0,8 lub 1 mm, ja wybrałam lawendowy, a Was zachęcam do eksperymentowania z kolorami ;).
  • Kulki jubilerskie ze stali chirurgicznej 2,4 mm – będziemy potrzebować 84 sztuk, czyli 4-5 woreczków.
  • Przydadzą nam się ostre nożyczki.
  • Klej szybkoschnący.
  • I zapalniczka do przytopienia sznurków.

 

Kto ma zamiar zrobić bransoletkę kumihimo z makramą?

Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania takich łączonych bransoletek, znajdziecie tutaj. Ale pamiętajcie, że nie chodzi o dokładnie odwzorowanie bransoletki z kursu, spokojnie możecie wypróbować inne sznurki, czy użyć koralików TOHO zamiast kuleczek – wszystko zależy od Was ;).

 

 

Jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą? Bransoletka łącząca dwie techniki.

 

Jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą? Bransoletka łącząca dwie techniki.

Wiecie już jak zrobić bransoletkę kumihimo.

Co sądzicie o takim połączeniu technik? Piszcie, i nie zapominajcie o oznaczaniu zdjęć #kurspasart 😉

A jak macie ochotę na więcej, koniecznie zerknijcie tutaj:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.