Chwosty to absolutny hit każdego lata i nie tylko. Są wszędzie. W torebkach, chustach, bluzkach, naszyjnikach i kolczykach. Monika Wojdyła przygotowała dla Was kurs robienia biżuterii, w którym pokaże, jak zrobić kolczyki z chwostami w koralikowej czapeczce, w pięknych energetycznych kolorach. Taka czapeczka na chwosta jest naprawdę nietrudna w wykonaniu – same się przekonajcie!

Najszybszym sposobem na chwościkowe kolczyki jest wklejenie ich do metalowej końcówki. Uwielbiam takie proste rozwiązania. Dlatego proponuję wam również szybkie i proste ubranko dla chwostów. Jego wykonanie zajmuje ciut więcej czasu niż wyschnięcie kleju w końcówce :).

Do stworzenia kolczyków będą nam potrzebne:

Chwosty – z nici wiskozowych 70mm grubość główki 10 mm. U mnie kolor żółty

Koraliki –  frozen rondelle 8×10 mm lub jakieś inne o tym kształcie i rozmiarze. Ja wybrałam kolor fioletowy

Koraliki Firepolish –  3mm. Dwie paczuszki. Tutaj Opaque Turquoise

Koraliki TOHO – 11/0 – mnie oczarowały Toho Hybrid Color Trends Milky Badacious

Bigle – otwarte ze sprężynką, wykonane ze stali chirurgicznej

Szpilki jubilerskie – haczyki około 50mm, ja wybrałam dłuższe (70mm) bo lepiej mi się z nimi pracuje, a nadmiar odcinam na końcu

Nić jubilerska – S-Lon AA, kolor turkusowy

Igła do koralików – John James 10/13

Narzędzia jubilerskie – szczypce tnące, bociany, nożyczki

Mata do koralików

Coś co dodatkowo umili Wam koralikowy relaks. U mnie woda z miętą i cytryną. Jest idealnie. 😀

Produkty potrzebne do wykonania kolczyków znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą przede wszystkim inspiracji i nauce techniki, a to znaczy, że nie musisz robić identycznych kolczyków i korzystać z dokładnie tych samych materiałów :). Śmiało eksperymentuj z kolorami, by uzyskać wyjątkowy efekt.

Zaczynamy!

1. Nabieramy 4 koraliki FirePolish na nitkę i wkłuwamy się we wszystkie jeszcze raz tworząc pętelkę. Ja dodatkowo zawsze robię supełek dla ułatwienia sobie pracy.

2. Nasza nitka powinna wychodzić z jednego z koralików. Wtedy nabieramy 3 FirePolish i jeszcze raz wkłuwamy się w pierwszy koralik od którego zaczynaliśmy kolejny rząd.

3. Przechodzimy do dolnego, środkowego koralika i tworzymy kolejne oczko. I tak aż w sumie będziemy mieli 6 oczek.

4. Pozbywamy się krótszego końca nitki, który nam ciut przeszkadza. W tym celu przechodzimy kilka koralików dalej i odcinamy to co niepotrzebne. Supełek robiłyśmy na samym wstępie. Ale jak ktoś chce nie zaszkodzi drugi.

5. Nasza dłuższa, właściwa nitka wychodzi nam z zewnętrznego koralika naszej robótki. Nabieramy więc jeden koralik FP i wkłuwamy się w koralik z drugiej strony naszej robótki.

6. Nie zaciągamy jeszcze ale nabieramy teraz jeszcze jeden koralik FirePolish i wkłuwamy się znowu do pierwszego, zewnętrznego naszej robótki. Zaciągamy. Mamy „obrączkę” z koralików.

beading tutorial

7. Teraz koralikami Toho będziemy uzupełniać luki pomiędzy koralikami FP po zewnętrznej stronie „obrączki”.

beading tutorial

beading tutorial

8. Przechodzimy na drugą stronę „obrączki” i między koraliki FP dajemy koralik Toho 11/0.

beading tutorial

9. Nasza nitka po dodaniu jednego Toho wychodzi z koralika FirePolish. Nabieramy więc na igłę 3 FP i przechodzimy jeszcze raz przez ten sam koralik FP, z którego wychodzi nasza nitka.
Mamy oczko następnego rzędu. Będę je na zdjęciach oznaczać „X” żeby łatwiej było Wam zrozumieć gdzie jesteśmy.

beading tutorial

10. Nabieramy koralik Toho i wbijamy się w kolejny FirePolish.

beading tutorial

11. Teraz nabieramy dwa FirePolish i przechodzimy przez jeden, boczny koralik oczka pierwszego i ten koralik FP z którego wychodzi nam nitka. (Koralik Toho mijamy, przechodzimy pod nim)

beading tutorial

Jak zrobić kolczyki z chwostami

12. I tak tworzymy kolejne oczka w naszej robótce dodając koralik Toho między FP i dwa FP. Tworząc kolejne oczko.

13. W ostatnim oczku dodamy tylko jeden koralik FP ponieważ dwa boczne już są.
Więc nasza nić powinna wychodzić z koralika FP z „obrączki” (zdjęcie) i następnie przechodzimy do „bocznego” koralika pierwszego oczka.

14. Nabieramy jeden FP i wkłuwamy się w „boczny” koralik ostatniego oczka.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

15. Zaciągamy, zamykamy, przechodzimy jeszcze raz wkoło tak aby nasza nić wychodziła z zewnętrznego FP i uzupełniamy luki między FP koralikami Toho.

jak zrobić kolczyki z koralików

16. Nasza nitka ma nam wychodzić teraz z koralika Toho. Nabieramy teraz 3 Toho i wbijamy się do Toho obok. I tak do końca. Tworzymy wkoło ząbki, zamknięcie naszego ubranka.

czapeczka na chwosta

17. Przygotowujemy nasz chwost. Przechodzimy przez środek szpilką, zaginamy ją tak aby końcówka szpilki przechodziła przez oczko.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

18. Zakładamy czapeczkę na chwost. A między nasze ząbki w ubranku dajemy po koraliku Toho i zaciskamy przechodząc wkoło raz jeszcze. Przechodzimy nitką w dół ubranka, robimy supełek i ucinamy nić.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

19. Nakładamy koralik na szpilkę, docinamy ją. Zaginamy oczka z drucika zakładając bigle i mamy to!

czapeczka na chwosta

 

Jak zrobić kolczyki z chwostami

Jak zrobić kolczyki z chwostami

kurs robienia biżuterii

Prawda, że wyczarowanie takich kolczyków nie jest wcale trudne :)? Mamy nadzieję, że nasz tutorial na kolczyki z chwostami się Wam podobał i skusicie się na wykonanie własnej wersji koralikowej czapeczki :). A jeśli chcecie podzielić się z nami swoimi pracami (na co mocno liczymy ;)), oznaczcie nas na zdjęciu #kurspasart <3! Zapraszamy też do naszej grupy:

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.